Mycie rąk wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, okazuje się, że oddziałuje także na to, jak myślimy, oceniamy i podejmujemy decyzje.
Kreatywność to słowo, które ciągle zyskuje na popularności. Zewsząd słyszymy, że potrzeba jej, by móc liczyć na sukcesy zawodowe czy nawet pomyślność każdego naszego przedsięwzięcia. Tymczasem w rodzimych warunkach o kreatywność dość trudno, bo nasze szkoły jej nie uczyły (a i dziś robią to nieliczne), a poza tym to w ogóle dosyć nowa dla nas koncepcja i jako pracodawcy oraz pracownicy od niedawna się jej uczymy. Można ją jednak wypracować - sprawdź, jak tego dokonać.
Każdy doskonale wie, że bez skupienia uwagi trudno na czas wykonać powierzone zadania. I to właśnie z koncentracją mamy najczęściej problemy, stąd większość porad dotyczy unikania rozkojarzenia. A jednak, czasem warto dać się ponieść dystrakcji - może to być bardziej efektywne niż się powszechnie przypuszcza.
Wymaga się od nas szybkich decyzji, oryginalnych pomysłów, bezbłędnych projektów, bezzwłocznych wdrożeń etc. - można by tak długo wymieniać. Trudno jednak ciągle być w najwyższej formie intelektualnej i mistrzowsko wypełniać wszelkie powierzone zadania. Zresztą, nawet w najpłodniejszym okresie zawsze można coś poprawić . Przede wszystkim warto pamiętać, że na efektywne myślenie składa się kilka zasad i poza wrodzonymi zdolnościami to właśnie pewne wypracowane sposoby postępowania pozwalają osiągać najlepsze efekty. Oto kilka podstawowych reguł.