Nowe badania podkreślają negatywne konsekwencje relacyjne i psychologiczne związane z efektem „jo-jo", który może być elementem cyklu odchudzania. Okazuje się, że cały proces może być bardzo toksyczny, a przerwanie tego swoistego błędnego koła bardzo trudne.
Osoby dotknięte otyłością lub nadwagą są bardziej narażone na wysoki poziom cholesterolu i nadciśnienie, czyli czynniki zwiększające ryzyko chorób sercowo-naczyniowych; a także insulinooporność, tj. prekursor cukrzycy typu 2.
Jeśli udaje ci się schudnąć, ale potem wracasz do dawnej wagi, mogą ci szczególnie zagrażać czynniki poważnych chorób.
Jeśli nie unikniesz kilku ważnych błędów, twoje wysiłki w celu schudnięcia spełzną na niczym. Sprawdź, co zazwyczaj robimy nie tak, gdy chcemy zrzucić nadmiarowe kilogramy.
Każdy, kto kiedyś był na diecie wie, że pewnym wyzwaniem jest nie tylko sam proces odchudzania, ale i utrzymanie nowej wagi. Wielu ludzi doświadcza tzw. efektu jo-jo, czyli powrotu do poprzedniej sylwetki, a nawet zyskuje na wadze jeszcze więcej. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić.
Nie da się zupełnie zatrzymać efektów upływu czasu, prędzej czy później pojawią się na naszej twarzy i innych częściach ciała oznaki starzenia się. Jeśli chcesz to odwlec, musisz przestrzegać kilku reguł. Dzięki nim osiągniesz cel nawet bez poddawania się specjalnym zabiegom.
Efekt jo-jo w jamie ustnej? Wiele wskazuje na to, że z takim zjawiskiem mamy do czynienia dość często. Odkładanie się osadu i kamienia na zębach to nieustannie powracające problemy, których nie da się uniknąć. Zaniedbania higieniczne mogą jednak doprowadzić do poważniejszych problemów np. powracającej próchnicy. Jak ustrzec się przed efektem jo-jo uzębienia?
Niemal każdy choć raz obiecywał sobie, że od określonej daty (następnego dnia, kolejnego miesiąca, nowego roku) przejdzie na zdrowszą dietę. Niewielu ludziom jednak udaje się dotrzymać obietnic. Tymczasem, jak wskazują uczeni, kilka małych sztuczek może zrobić różnicę i ułatwić uzyskanie wymarzonych efektów odchudzania.