Madonna planuje po raz kolejny wspomóc dzieci z Malawi. Gwiazda popu zapowiedziała, że w 2018 roku chce zbudować cztery szkoły w afrykańskim kraju.
Zima to czas kiedy zwykle spędzamy dużo więcej czasu w domu. To świetna okazja, by poprzez prezent gwiazdkowy zapewnić dzieciom świetną zabawę i rozrywkę podczas długich wieczorów? Oto kilka propozycji zabawek edukacyjnych, które sprawią, że każdy wieczór będzie niezapomniany dla Twojego wnuka.
W systemie organizowania i finansowania kształcenia dorosłych konieczne są poważne zmiany – ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Problemem jest niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych. NIK zwraca uwagę, że dorosłych lepiej kształcą szkoły publiczne, niż niepubliczne, a wysokość otrzymywanych przez szkoły dotacji nie wpływa ani na jakość kształcenia, ani jego skuteczność. Dodatkowo przyjęte rozwiązania finansowania szkół dla dorosłych nie zapobiegają zjawiskom patologicznym, w tym wyłudzaniu dotacji przez część szkół niepublicznych.
Jak wynika z nowych badań, prawdą jest, że niektóre dzieci „same z siebie" lubią się uczyć, a inne - pomimo wielu zachęt - z niechęcią sięgają po książki, jeśli chodzi jednak o spektakularne efekty działań edukacyjnych, to „dzieci sukcesu" w znacznym stopniu zawdzięczają swoje osiągnięcia wysiłkom rodziców, dziadków, czy innych opiekunów. Twój wnuk dokona wielkich rzeczy, jeśli będzie mógł liczyć na wsparcie twoje i rodziców.
Niemal co 10. dorosły Polak nigdy nie sprawdzał poziomu cukru we krwi – wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ścigamy się z cukrzycą”. Tymczasem, na cukrzycę cierpi już niemal 3 mln z nas, a według ekspertów liczba ta będzie wzrastać. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, a także uświadamiać czym grozi nieleczona lub niewłaściwie leczona cukrzyca organizatorzy kampanii zamierzają kontynuować działania także w tym roku.
Młodzi Polacy nie dostrzegają zmieniających się potrzeb seniorów. Zdecydowana większość z nich uważa, że marzeniem ich rodziców na emeryturze jest opieka nad wnukami, praca w ogródku lub spędzanie czasu na rozwiązywaniu krzyżówek. Tymczasem ponad 40 proc. seniorów czas po zakończeniu kariery zawodowej chce przeznaczyć na rozwój osobisty, m.in. studia na uniwersytetach III wieku, naukę języków obcych i wycieczki.
Deklarujemy, iż koszty związane z edukacją naszych dzieci są wysokie. Skąd zatem pozyskujemy środki na kształcenie dzieci? Jak wynika z najnowszego raportu „Ważne wydarzenia w życiu Polaków”, w zdecydowanej większości pieniądze na ten cel przeznaczamy z podstawowego wynagrodzenia. W jaki jeszcze inny sposób Polacy finansują edukację swojego potomstwa?
Ludzki mózg uczy się cały czas, a co najważniejsze, jest do tego stworzony. Z kolei zaniedbany nie rozwija się i podupada na zdrowiu. Dlatego należy dbać o dostarczanie mu wyzwań i na przykład rozpocząć naukę nowego języka, szczególnie w starszym wieku. To potwierdzone działanie prewencyjne przed demencją.
Herbertowski Pan od przyrody, pozytywistyczna Siłaczka, czy też telewizyjny „Belfer”? Literatura i media pełne są obrazów polskich nauczycieli, które stworzone zostały na podstawie wspomnień i wyobrażeń autorów. Jaki jest portret polskiego współczesnego nauczyciela?
„Nie wiek, tylko stereotypy stanowią przeszkodę w realizacji pomysłów i samorealizowaniu się na wielu płaszczyznach” – to główne hasło przedsięwzięcia Fundacji Grupy PKP, które ma na celu aktywizację osób powyżej 60 roku życia. Ruszyły pierwsze wykłady w ramach projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja”. Udział w projekcie jest bezpłatny.
„Twoja biblioteka jest twoim rajem", napisał Erazm z Rotterdamu , uważając, że dzięki czytaniu ksiażek można najpiękniej kształtować swoje życie. Okazuje się, że się nie mylił przynajmniej co do finansowej satysfakcji z pracy - ci, którzy w młodości chętnie czytają, zarabiają więcej jako dorośli.
Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Powszechny sposób utrzymania umysłu „zajętym" (np. rozwiązaywnaie krzyżówek, interesujące rozmowy) nie wystarczy, by całkowicie uchronić się przed Alzheimerem, jednak aktywizowanie umysłowe w średnim wieku może istotnie osłabić pradopodobieństwo demencji.
Domy pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, pracownicy socjalni i osoby zaangażowane w pomoc innym zostały nagrodzone i wyróżnione podczas uroczystości z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego.
Polacy znaleźli się znowu w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EF EPI badającego znajomość języka angielskiego w 70 krajach. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji. Językiem angielskim posługują się lepiej jedynie mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii, Słowenii, Estonii i Luksemburgu.