Oceniono, na ile zdrowie psychiczne wiąże się z metodami, które ludzie stosują, aby rzucić palenie. Jakkolwiek liczba palaczy na całym świecie spada, osoby z problemami zdrowia psychicznego częściej palą i robią to w większych ilościach. Ze względu na te różnice postawiono hipotezę, że skuteczność środków wspomagających rzucenie palenia może być inna u ludzi z problemami zdrowia psychicznego, tak się jednak nie dzieje.
E-papierosy wpływają na zdrowie jamy ustnej i mogą przyczyniać się do chorób dziąseł. Mikrobiom jamy ustnej jest mniej zdrowy u palaczy papierosów elektronicznych niż u osób niepalących.
Kolejne badania pokazują, że istnieje związek pomiędzy używaniem elektronicznych papierosów i wyższym ryzykiem przewlekłych chorób płuc. Ustalono też, że wiele osób stosujących e-papierosy paliło także wyroby tytoniowe.
Najwyraźniej możliwość zarobienia pieniędzy jest bardzi silną motywacją do dokonywania pewnych zmian. Okazuje się, że chęci do rzucenia palenia i efektywność walki z nałogiem są większe, gdy można na tym zarobić, w porównaniu do innych metod zaprzestania palenia.
E-papierosy mają być zdrowszym odpowiednikiem standardowych papierosów, ale kolejne badania wskazują, że również poważnie mogą szkodzić naszemu organizmowi.
Elektroniczne papierosy wymyślono, by łatwiej było rzucić nałóg palenia standardowych papierosów, który wiąże się z różnymi chorobami, w tym rakiem płuc. Tymczasem okazuje się, że te elektroniczne produkty także mogą sprzyjać problemom z płucami.
Każdego roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, nałogu z powodu którego co roku na świecie umiera prawie 6 milionów ludzi. Próbując walczyć ze zdrowotnymi i społecznymi skutkami palenia tradycyjnych papierosów, wykorzystujemy nie zawsze dobrze nowoczesne technologie i tworzymy sami dla siebie nową, zabójczą broń: e-papierosy.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem