Okazuje się, że ilość niechcianej korespondencji mailowej czyli spamu ma ścisły związek z adresem mailowym. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Cambridge wynika, że 40% wiadomości, jakie otrzymują posiadacze adresów zaczynających się na literę „M”, „R”, „P” lub „S” to spam, a internauci, którzy dysponują adresem zaczynającym się od „Q”, „Y” lub „Z” dostają o połowę mniej niechcianych maili.
"Dozwolone od lat 50" - pod takim hasłem fundacja Centrum Promocji Kobiet rozpoczęła zapisy do pierwszej edycji bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów "Komputer nie tylko dla wnuka".
Internet stanowi medium o stale zwiększającym się zasięgu, coraz więcej Polaków ma do niego dostęp, jego popularność stale rośnie, bo jak powiedział Michael Dell: „lepsza od Internetu byłaby tylko telepatia.”
Coraz więcej brytyjskich seniorów korzysta z dobrodziejstw Internetu, zgodnie z przewidywaniami, liczba ich będzie się dalej powiększać. Obecnie ponad 35% Brytyjczyków w wieku powyżej 55 lat posługuje się najnowszymi technologiami. Bardzo często wnuki wprowadzają dziadków w tajniki surfowania w sieci.
Amerykanie po 55-tym roku życia coraz chętniej korzystają z internetowych serwisów towarzyskich, coraz częściej umawiają się na randki w sieci.
Z badań wynika, że obywatele Japonii w wieku 50 – 69 lat spędzają w Internecie tyle samo czasu, co młodzież.
Coraz więcej emerytów korzysta z Internetu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę ubezpieczeniową AXA, podaje Mediarun. Przodują wśród nich emeryci brytyjscy i nowozelandzcy, którzy spędzają w sieci średnio 6 godzin tygodniowo.
Czy jesteś zestresowany, przygnębiony albo masz trudności z zasypianiem? Sprawdź swoje nawyki związane z używaniem komórki czy tez komputera. Zbyt wiele godzin spędzonych na rozmowach telefonicznych, wysyłaniu sms, czy też czatowaniu i surfowaniu w sieci może mieć wpływ na zdrowie psychiczne.
Dzień w dzień pozbywamy się co najmniej kilku niepotrzebnych wiadomości ze swoich skrzynek internetowych. W Kirksville w Missouri starsi obywatele miasta przeglądają liczne wiadomości w poszukiwaniu podejrzanych ofert.
Jak podaje portal internetowy Naver, już 25 proc. jego użytkowników to osoby powyżej 40 roku życia. Seniorzy w Korei coraz częściej sięgają do komputera by poprzez internet zrobić zakupy, przejrzeć oferty kupna nieruchomości, napisać bloga lub nawet pograć w gry sieciowe z innymi internautami.
Według badania firmy Estymator w ramach projektu EstyMedia w grupie wiekowej poczty elektronicznej 50-59 lat używa 10 procent w gronie 60-69 lat 5 procent, a wśród najstarszych Polaków (70-80 lat) jedynie 2 procent.
Globalna akcja Microsoftu o nazwie "Unlimited Potential" ma na celu dotarcie to jak największej liczby seniorów i przeszkolenie ich w zakresie używania internetu i technologii komputerowych. W ciągu trzech lat trwania programu Microsoft pomógł aż 15 tys. seniorów w Korei Południowej.
Wystarczy kliknąć kilka razy myszką by zyskać dodatkową szansę na znalezienie miłości swojego życia. W Niemczech coraz więcej starszych osób korzysta z internetowych randek np. z portalu FriendScout24.