W wieku 88 lat zmarł Olgierd Budrewicz - polski dziennikarz, reportażysta, pisarz, varsavianista i podróżnik. W swoim życiu odwiedził i opisał ponad 160 krajów, był autorem licznych reportaży zagranicznych.
„Wiadomości" TVP zanotowały najwięcej wpadek spośród telewizyjnych serwisów informacyjnych - wynika z comiesięcznego raportu „Cztery Stacje" opracowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
W wieku 76 lat zmarł Janusz Domagalik – dziennikarz, autor słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych oraz książek.
Premier Donald Tusk na jeden dzień zmienił profesję, został redaktorem naczelnym „Faktu”. Zamiast ministerialnych dokumentów i projektów ustaw, musiał przejrzeć stos materiałów dziennikarskich i zadecydować o kształcie czwartkowego wydania dziennika. Uznał, że jedną z podstawowych kwestii, jakie powinny zostać podjęte na łamach w gazety, jest problem bezrobocia wśród pięćdziesięciolatków.
W maju bieżącego roku minie 60-ta rocznica debiutu Bohdana Tomaszewskiego na antenie Polskiego Radia.
Od poniedziałku Polskie Radio Wrocław nadaje odcinkową adaptację jednego z najsynniejszych reportaży Ryszarda Kapuścińskiego - „Wojny Futbolowej”. Obszerne fragmenty książki czyta Krystyna Czubówna. Cykl liczy 72 odcinki i emitowany będzie codziennie, od poniedziałku do piątku, po godzinie 21.
W wieku 75 lat zmarł wybitny polski reportażysta, eseista, publicysta Ryszard Kapuściński - żywa legenda polskiego i światowego reportażu.
W poniedziałek 25 września w gmachu głównym Biblioteki Narodowej odbędzie się „Dzień Kisielewskiego”. Honorowy patronat nad imprezą objął minister Kazimierz Ujazdowski. W ramach spotkania będzie miało miejsce otwarcie wystawy „Stefan Kisielewski 1911–1991”, a także promocja książki Mariusza Urbanka "Kisielewscy".
Lucjan Kydryński, niezwykle popularny dziennikarz, prezenter, publicysta i konferansjer zmarł dziś w wieku 77 lat.
Dziennikarstwo traktuje jako misję i pisze tylko o tym, co sam widział i przeżył. Od 45 lat penetruje najodleglejsze obszary Azji, Afryki, Środkowego Wschodu oraz Ameryki Łacińskiej. Jeździ tam, gdzie wybuchają rewolucje, upadają reżimy, toczą się wojny. „Śpieszę się, bo muszę pisać”, rzucił raz na odchodnym swojemu przyjacielowi. „Ty – pisać?”, zdziwił się tamten. ”Przecież ty już wszystko napisałeś…”
Marian Podkowiński jeden z najstarszych polskich dziennikarzy, uczestnik wielu najważniejszych wydarzeń polskiej XX wiecznej historii, zmarł w warszawskim szpitalu w wieku 97 lat.