Miłość można spotkać mając 20 lat, lub będąc całkiem dojrzałym człowiekiem. W tym drugiemu przypadku zaangażowanie się w związek może utrudniać nastawienie rodziny, której niełatwo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jednakże niezależnie od tego czy jesteś po rozwodzie, czy twój partner zmarł, czy też Twoje życie zawsze było "w pojedynkę", masz prawo do szczęścia w związku.
Studio filmowe Se-ma-for z Łodzi postanowiło stworzyć animowaną ekranizację „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, będzie to film pełnometrażowy, jego produkcja ruszy w przyszłym roku.
Z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS OBOP dla "Dziennika" wynika, iż Polacy chcą, aby ich dzieci wyrosły na porządnych i zaradnych ludzi. Co ciekawe, aż 67 procent ankietowanych chciałoby aby ich pociecha robiła w życiu coś ważnego, pozwalającego na rozwój, dającego satysfakcję, a nie koniecznie gwarantującego wysokie dochody.
Książka ta, to drugi - po Sekretach kobiet – pisany gabinet terapeutyczny. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę gniewu depresji i zgorzknienia.
Według sondażu CBOS w ciągu ostatnich 12 lat znacząco zwiększyła się liczba osób zadowolonych z życia. W 1994 roku do życiowej satysfakcji przyznawało się 53 proc. badanych, w grudniu 2006 deklarowało ją 69 proc.
Amerykański Urząd Statystyki (the US Census Bureau ) informuje, że w ciągu dwóch ostatnich pokoleń, od 1970 do 1997, liczba rodzin, w których dziadkowie pełnią funkcję rodziców, zwiększyła się o 76 procent. Jako przyczyny tego status quo podaje się: zażywanie narkotyków przez rodziców, nastoletnie macierzyństwo, rozwody, choroby, zaniedbanie, popełnianie przestępstw i odsiadywanie wyroków w zakładach karnych, porzucanie dzieci. Wielu młodych ludzi znajduje jednak dom i opiekę dzięki miłości i odpowiedzialności swych dziadków.
Psychologowie alarmują: zanikają więzy rodzinne, mamy coraz gorszy kontakt z dziećmi i wnukami, nie potrafimy się porozumieć. Spędzamy razem zbyt mało czasu, aby dobrze się poznać, a bez tego nie może być mowy o prawdziwej wspólnocie, jaką powinna tworzyć rodzina. Nawet jeśli uda nam się wygospodarować wolny weekend czy choćby jedno popołudnie spędzamy je zazwyczaj przed telewizorem albo w zatłoczonym centrum handlowym, a to na pewno nie pomaga w budowaniu więzi rodzinnych. Dzieci pozostawione samym sobie szukają własnego sposobu na życie, zawierają nowe, nie zawsze pożądane znajomości, coraz bardziej oddalają się i od rodziny i od wpajanych przez nią zasad.
Podczas gali zorganizowanej przez fundację Anny Dymnej zebrano 60 tys złotych. Anna Dymna, popularna aktorka od lat pomaga chorym dzieciom, jej fundacja "Mimo wszystko" zapewnie finansowe wsparcie najbardziej potrzebującym go małym pacjentom. Tegoroczna gala zatytułowana "Anny dla Anny Dymnej" zgromadziła warszawskim hotelu Novotel wiele znanych osób.
"Locks of Love” to organizacja działająca na rzecz chorych dzieci. Chcąc dać małym pacjentom, którzy w wyniku choroby, a następnie leczenia stracili włosy, choć namiastkę normalności organizacja wykonuje naturalnie wyglądające peruki. Obdarowane perukami dzieci, mają szansę na odbudowanie poczucia własnej wartości, a odzyskawszy pewność siebie mogą odnowić kontakty z przyjaciółmi.
Wiele osób z pokolenia wyżu demograficznego musi stawić czoło wyzwaniom związanym z pracą, a jednocześnie opiekować się starzejącymi się i często niedomagającymi rodzicami. Ponieważ seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę w społeczeństwie kanadyjskim, lepiej rozpoznawane są ich potrzeby i wydaje się nań więcej pieniędzy, twierdzi Satya Brink, gerontolog z Simon Fraser University.
Według odkryć brytyjskich naukowców u kobiet, które nigdy nie urodziły dziecka istnieje 20 procent większe ryzyko, że mogą umrzeć młodziej. Statystyki pokazują także, że bezdzietne kobiety należą do grupy ze zwiększoną zachorowalnością na raka piersi.
New York Times opublikował dane demograficzne, z których wynika, że wiele krajów europejskich starzeje się, jednakże na wschodzie naszego kontynentu sytuacja jest najpoważniejsza. Liczba urodzeń drastycznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat, obecnie doszła do poziomu najniższego w historii.
Po 22 latach pracy polegającej na pomocy dzieciom w bezpiecznym dotarciu do szkoły Julia Tally, przedstawicielka pokolenia baby boomers, postanowiła przejść na emeryturę. Chce jednak dobrze wykorzystać wolny czas, spędza go z dziećmi mającymi kłopoty w szkole ucząc je między innymi czytania.
Dzieci ojców w wieku 40 lat i starszych mają większe szanse, że rozwinie się u nich autyzm, pokazują najnowsze badania. Badania przeprowadzono pod przewodnictwem dr Abrahama Reichenberga z Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku we współpracy z Institutes of Psychiatry in London.
Bycie babcią czy dziadkiem może być fantastycznym doświadczeniem. Obcowanie z wnukami nie jest obciążone odpowiedzialnością za ich wychowanie i to daje dziadkom znacznie więcej luzu, niż mają go rodzice. Jeśli dziadkowie i wnuki robią coś, co i jednym, i drugim sprawia przyjemność, to ze wspólnego spędzania czasu mogą czerpać wiele radości. Psychologowie zalecają, aby bardzo uważać na tzw. poświęcanie się. Jeśli robimy coś wbrew sobie, to dzieci bezbłędnie to wyczują i obie strony będą niezadowolone.