Wiadomo, że zmniejszenie aktywności fizycznej pań związane jest z małżeństwem i urodzeniem dzieci - w przypadku młodych kobiet, z pogorszeniem stanu zdrowia zaś - w przypadku kobiet dojrzałych. Okazuje się jednak, że najczęściej to panie w średnim wieku i wdowy zwiększają ilość czasu poświęcanego na ćwiczenia. Przynajmniej w Australii.
Sąd w Los Angeles przyznał opiekę nad trojgiem dzieci Michaela Jacksona babci, Katherine Jackson. Tym samym spełniono ostatnią wolę wokalisty.
Bicie jest głupie, haniebne, nikczemne - taki przekaz niesie kampania zorganizowana przez Porozumienie „Dzieci Pod Ochroną" wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka. Według badań przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Porozumienia, aż 70% Polaków daje klapsy swoim dzieciom.
Emerytka, która dwa lata temu (miała wówczas 67 lat) stała się najstarszą na świecie mamą noworodków, zmarła na raka. Maria Bousada wydała na świat dwóch synów pobijając wówczas ten niezwykły rekord.
Ojciec Michaela Jacksona chce, żeby dzieci muzyka stworzyły Jackson 3. Joseph Jackson, który nie miał najlepszych relacji z synem, liczy na to, że dzieci Michaela - 12-letni Prince Michael, 11-letnia Paris Katherine oraz 7-letni Prince Michael II - rozpoczną udaną karierę muzyczną.
Jeśli 72-letniej Jenny Brown uda się zajść w ciążę i urodzić dziecko, pobije dość oryginalny rekord - będzie najstarszą na świecie mamą noworodka.
Odwrócona hipoteka to produkt oferowany głównie przez banki, który polega na uwolnieniu zamrożonego w nieruchomości kapitału. Stanowi popularną ofertę w krajach rozwiniętych. W Polsce nie jest jeszcze rozpowszechniona, ale istnieją już instytucje finansowe, które proponują transakcje tego rodzaju.
Tradycyjnie kobietom w Polsce przypisywało się postawę troskliwych żon i matek, których głównym priorytetem jest dbanie o dom i zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy nie zmienia się to wraz z coraz częstszą aktywnością zawodową kobiet i poprawiającą się sytuacją materialną?
Sandwich generation, to pokolenie, do którego należą osoby posiadające starzejących się rodziców i dorastające dzieci. Liczba jego członków zaś, tj. osób w wieku pięćdziesięciu kilku czy sześćdziesięciu kilku lat, rośnie (to wynik znacznego przyrostu naturalnego sprzed kilku dekad), znaczące zatem stają się problemy specyficzne dla tejże generacji. Co ich trapi? Zwykle znajdują się w finansowych i emocjonalnych „kleszczach", pisze Sharon O'Brien na seniorlivingabout.com.
Wbrew powszechnym badaniom mężczyźni nie stali się zdecydowanie słabszą płcią w naszych czasach. W 11 z 19 krajów, gdzie przeprowadzono badanie miesięcznika Reader's Digest „Z jednym pytaniem dookoła świata", to oni trzymają stery w rodzinie - nie matki, dziadkowie czy dzieci.
Według danych Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia USA w okresie od 1981 do 1991 o 16% zwiększyła się liczba rozwodów par, które stanowiły małżeństwo przez trzydzieści lat, bądź więcej. Jakkolwiek brak dokładnych danych na temat wspomnianej kwestii w naszym kraju, coraz częściej mówi się o trudnościach małżeństw dojrzałych, choć do niedawna zwykło się określać związki tego rodzaju jako stabilne i pomijać trudności, z jakimi się stykają.
Brytyjka Elizabeth Adeney ma 66 lat i jest kobietą sukcesu, wkrótce zaś po raz pierwszy zostanie mamą. Będzie jedną z najstarszych kobiet, które w tak późnym wieku urodziły dziecko.
63-letni Kailash "Kalau" Singh mieszkaniec Indii chce mieć syna. Z tego powodu od 35 lat stroni od kąpieli i mycia zębów - zgodnie z przepowiednią ma mu to zapewnić męskiego potomka.
Wielopokoleniowa rodzina znów znalazła się w centrum uwagi mieszkańców USA i innych krajów, gdy teściowa prezydenta Baracka Obamy, Marian Robinson, wprowadziła się do Białego Domu. Mimo znaczących zmian sposobu na życie w społecznościach europejskich i amerykańskich, model rodziny wielopokoleniowej wciąż jest dość popularny. Przyczyny tego są różnorodne - jedno jest jednak pewne, kilku przedstawicieli różnych generacji (nawet blisko ze sobą związanych) w tym samym mieszkaniu stwarza sytuacje konfliktogenne. Czy można im zaradzić?
„W jakimś momencie życia każdy z nas traci kogoś bliskiego. To może być rodzic, dziecko, współmałżonek, przyjaciel - nie ma znaczenia wobec żalu, który zawsze towarzyszy takiej stracie", mówi Sharon O'Brien z seniorlivingabout.com. Niemożność obcowania z drogim krewnym lub przyjacielem sprawia ból i trudne do zniesienia cierpienie. Kuszące okazuje się w takich sytuacjach zaprzeczenie uczucia żalu, bo wówczas - jak nam się wydaje - moglibyśmy uniknąć rozpaczy. A jednak znacznie zdrowiej jest zaakceptować uczucia straty i opuszczenia, aby w sposób świadomy przebyć proces żalu.