W latach szkolnych Anthony Hopkins cierpiał na samotność. Jako dziecko aktor stworzył w wyobraźni swój własny świat, bo w prawdziwym życiu w ogóle nie miał przyjaciół.
Trendy w gastronomii zmieniają się niemal tak często, jak w modzie. To czym zachwyca się elita szybko ląduje na imprezach firmowych, a następnie funkcjonuje w szerokim obiegu dopóty, dopóki wszystkim się nie znudzi. Jakkolwiek, istnieją potrawy, które nigdy nie powszednieją, a jednocześnie posiadają właściwości uspokajające i poprawiające humor. Ich siła przez lata urosła do rangi fenomenu, który określają dwa słowa – comfort food.
Interesujące jest to, jak często zapamiętane szczęśliwe chwile, to te z młodzieńczych lat, wskazuje Jerry Dumas, amerykański rysownik, twórca popularnego komiksu Sam & Silo.
Czy łatwo byłoby dziś przykuć uwagę dzieci wychowanych na kolorowych i krzykliwych kreskówkach gawędą o zwierzętach lub poradnikiem dla majsterkowiczów? Raczej nie. Dla pokolenia dzisiejszych czterdziestolatków telewizja - choć czarno-biała – wcale nie była bezbarwna, a programy łączące rozrywkę z edukacją gromadziły młodych entuzjastów przed odbiornikami.
Tom Hanks uważa, że brak stabilizacji w dzieciństwie źle wpłynął na jego zdolność zawierania przyjaźni.
Smurfy mają 50 lat. Bajka o sympatycznych niebieskich istotkach zmagających się ze złym czarodziejem Gargamelem, ale prowadzących ciekawe, pełne przyjaźni życie w swej wiosce ma ponad pół wieku, wychowywało się przy niej wiele pokoleń Europejczyków.