Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało specjalny program. W najbliższą niedzielę 26 stycznia placówka zaprasza bohaterów tych uroczystości wraz wnuczętami na przygotowane na tę okazję atrakcje.
Po raz kolejny Google pamiętało o polskim święcie. Tym razem po wejściu na stronę wyszukiwarki możemy zobaczyć specjalną grafikę przygotowaną na Dzień Babci i Dziadka.
Babcie w internecie są tylko nieznacznie popularniejsze od dziadków, ale już Dzień Babci zajmuje w sieci zdecydowanie więcej miejsca niż Dzień Dziadka. Kto dostanie w tym roku więcej laurek? Lepiej podarować własnoręczny upominek czy telefon komórkowy? Co począć w Dzień Babci, gdy nie ma się prezentu? Instytut Monitorowania Mediów w ramach projektu Kompas Social Media sprawdził, co w internecie piszczy w okolicach święta naszych dziadków.
Średnia wieku posłów na Sejm to 49 lat i 4 miesiące. Panie są nieco starsze - mają średnio 52 lata i 3 miesiące, panowie zaś - 48 lat i 5 miesięcy. Sporo z parlamentarzystów ma już wnuki. Dla niektórych zaś wnukami mogliby być ich sejmowi koledzy.
W Polsce żyje ponad 6 milionów osób starszych. Niestety, wielu seniorów zmaga się z samotnością, spowodowaną przede wszystkim przez sytuacje losowe. Dla osób w jesieni życia samotność bywa ogromnym problemem nie tylko emocjonalnym ale dotyczącym wszystkich aspektów życia. Właśnie takim osobom pomaga Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich".
Miejsce kobiet w społeczeństwie zmieniło się diametralnie. Bez względu na wiek, płeć piękna chce nieustannie się rozwijać. Dzisiejsza babcia to osoba pełna pomysłów na życie i przede wszystkim aktywna seniorka. Ograniczenie się wyłącznie do niańczenia wnuków to przeszłość.
Przed nami dwa ważne święta - Dzień Babci - 21 stycznia; Dzień Dziadka - 22 stycznia. Te dni kulturowo stały się już popularnym świętem kiedy to wnuczki i wnukowie wspierani organizacyjnie i finansowo przez swoich rodziców, zaopatrzeni w kwiaty, bombonierki i laurki spieszyć będą do swoich Babć i Dziadków aby złożyć im życzenia.
21 stycznia - Dzień Babci, to doskonała okazja do zastanowienia się, jak wiele korzyści wiąże się z faktem dorastania w wielopokoleniowej rodzinie. Wielu dwudziestolatków ceni swoich dziadków za ich mądrość, doświadczenie, miłość i przekazane wartości.
Babcia, babunia, babusia... kochana, dobra, życzliwa. Już nie tylko czytająca książki na dobranoc. Tę samą babcię możemy zobaczyć za kierownicą sportowego samochodu, surfującą po Internecie, czy wędrującą po butikach w galerii handlowej. Często też to właśnie babcia jest ikoną elegancji i wielbicielką najnowszych trendów w modzie.
Większość babć i dziadków w dniu swojego święta przyjmuje gości: tych najmilszych, najukochańszych czyli wnuki. Tym, którzy Dzień Babci i Dziadka chcą spędzić nieco inaczej przychodzą z pomocą centra handlowe i inne obiekty kulturalno – rozrywkowe, które na styczniowe dni przygotowują specjalną ofertę dla dziadków i ich wnucząt.
Babcia modelka, dziadek model. Rozchwytywani, uwielbiani i malowani przez prawdziwych artystów. Wnętrza wrocławskiego Parku Handlowego – Auchan Bielany przemienią się 21 i 22 stycznia w profesjonalną pracownię artystyczną. Tak wyglądać będzie tegoroczny Dzień Babci i Dziadka.
"Babcia ucząca, babcia ucząca się" – to hasło przewodnie imprezy zorganizowanej przez władze Warszawy z okazji Dnia Babci.
Komputery są obecne niemal we wszystkich dziedzinach życia, na naukę ich obsługi nigdy nie jest za późno.
Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas, w którym zwłaszcza młodsze dzieci w szczególny sposób podkreślają swoją więź z dziadkami poprzez laurki, życzenia, kwiaty i przedszkolne przedstawienia. Warto przy okazji święta przypomnieć, że dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w każdej rodzinie - przez sam fakt swojego istnienia a nie tylko przez pomoc jakiej mogą udzielić.