Tytułowy "Bezcenny" to obraz Rafaela „Portret młodzieńca”, który nam skradziono w czasie II wojny światowej i do dzisiaj nie wiadomo gdzie się znajduje.
Od 3 sierpnia w wirtualnym Muzeum Utraconym można oglądać nową wystawę utraconych dzieł sztuki „Kielichy”. Kolekcję stanowi 10 drogocennych obiektów, które zostały wywiezione z Polski w czasie II wojny światowej.
Na aukcjach można wystawić praktycznie wszystko – od obrazów największych malarzy, do przedmiotów codziennego użytku. Czasami jednak okazuje się, że z pozoru banalna rzecz, może osiągnąć kosmiczną cenę. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią zestawienia najdroższych przedmiotów sprzedanych podczas aukcji.
„Nikt nie ma prawa kneblować tego, co przeszłość ma nam do powiedzenia”. Głównym motywem tej książki jest tajemnica, a raczej wiele tajemnic. Dotyczą one zarówno ludzi jak i dzieł sztuki.
„Utracone Odzyskane” to kampania edukacyjna prowadzona w ramach projektu Muzeum Utracone. Znane i cenione osoby wypowiadają się na temat utraconych dzieł sztuki. Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu skali zniszczeń oraz grabieży obiektów kultury podczas drugiej wojny światowej.
Miłośnicy robótek ręcznych, a szczególnie zaś haftu będą w kwietniu mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i wzorami. Do pięciu polskich miast zawita Światowa Wystawa Haftu.
Już po raz jedenasty Fundacja ,,Bliźniemu swemu...'' działająca przy Towarzystwie św. Brata Alberta organizuje wystawę połączoną z aukcją dzieł sztuki. Dochód z niej przekazany zostanie na rzecz najuboższych i najbardziej potrzebujących.
Przebywając w estetycznie urządzonych pomieszczeniach czujemy się lepiej niż w zaniedbanych wnętrzach, analogicznie można podejść do wpływu wystroju miejsc użyteczności publicznej.