Wybierając meble do ogrodu, powinniśmy szukać wyposażenia odpornego na warunki atmosferyczne, a przy tym praktycznego i służącego nam przez lata. O jakich konkretnie właściwościach musimy pamiętać, urządzając ogrodowe miejsce wypoczynku?
Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo tych produktów. Zastrzeżenia dotyczyły 30 proc. skontrolowanych mebli.
84 proc. osób w wieku 50+ deklaruje, że uprawia aktywność fizyczną, a 60 proc. z nich, że robi to codziennie lub prawie codziennie. Podstawową formą akywności są spacery i marsze. Blisko połowa badanych w ciągu ostatniego roku nie poniosła żadnych wydatków na aktywność fizyczną. Dla większości badanych ważnym sposobem dbania o zdrowie jest przyjmowanie leków. Osoby aktywne fizycznie zażywają ich mniej i częściej zdrowiej się odżywiają - wynika z badania Santander Consumer Bank - „Zdrowie i aktywność fizyczna Polaków 50+".
Sezon urlopowy na dobre już za nami – nadeszła jesień. Dni są coraz krótsze, a noce zimniejsze. Wielbiciele odpoczynku na świeżym powietrzu powoli opuszczają swoje domki letniskowe. Zanim jednak na dobre wrócą do miasta, powinni dokładnie zadbać o letnią rezydencję, żeby za rok ponownie móc cieszyć się w niej urokami lata. Warto zająć się tym jak najszybciej, gdy pogoda jest jeszcze stosunkowo sprzyjająca.
Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie zbadał zgodność ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z Konstytucją. W efekcie zakwestiował aż 24 artykuły tej ustawy, stwierdzając ich niezgodność z ustawą zasadniczą.
Na nietypowy pomysł promocji zdrowego odżywiania wśród mieszkańców wpadły władze Wiednia – wydział magistracki ds. Leśnictwa i rolnictwa przygotował na obrzeżach miasta ekologiczne działki, które co roku oddaje wiedeńczykom pod dzierżawę.
Sezon wakacyjny to okres intensywnych prac w gospodarstwach rolnych,porządkowania ogródków i wypoczynku na łonie natury. Sytuacje te narażają nas na kontakt z wszechobecnymi laseczkami tężca.
Seniorzy zaangażowani w pracę na działce lub ogrodzie są bardziej optymistycznie nastawieni do świata, lepiej się odżywiają, są w dobrej kondycji fizycznej i mają więcej energii niż ci, którzy nie lubią ogrodniczych zajęć.
Minimalizm w projektowaniu zieleni powoli się kończy, a naprawdę modny staje się styl ekologiczny. Przede wszystkim jednak, ogród musi być utrzymany w konkretnym stylu - mówi Agnieszka Duc, współwłaścicielka Pracowni Sztuki Ogrodowej i Ogrodowni, podsumowując tegoroczną wystawę Chelsea Flower Show.
Zbiór wielu praktycznych, ogrodniczych porad, dzięki którym możemy oszczędzić dużo czasu i wysiłku oraz które pomogą nam stworzyć ogród naszych marzeń. Okazuje się bowiem, że wiele prac możemy wykonać w czasie nie dłuższym niż 30 minut.
Właściciele ogrodów i ogródków zwykle pamiętają o nawożeniu roślin wiosną, kiedy budzą się one do życia po zimowej przerwie. Warto jednak nawozić je także teraz, zanim na dobre zacznie się lato, bo z czasem zawartość związków mineralnych w glebie maleje i rośliny zaczynają gorzej rosnąć. Koniec czerwca i początek lipca to ostatni moment na dokonanie „dokarmiania” roślin, bo od sierpnia większość z nich szykuje się już do zimy.
Nie ma mrozów, ani śniegu, a o zimie przypomina nam jedynie kalendarz. Ciepła aura podpowiada, że spokojnie możemy rozpocząć planowanie wiosennej produkcji. O czym warto pamiętać na początek? O tym, że nieodzownym elementem prawidłowego wzrostu oraz plonowania uprawianych przez nas roślin jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
Statystyki policyjne wskazują, że rośnie liczba zdarzeń kryminalnych na terenie ogródków działkowych. Złodzieje nie tylko kradną cenne przedmioty, ale również niszczą i dewastują pozostałe mienie. Rozzuchwala ich między innymi starszy wiek dużej części działkowców. Policja zachęca do budowania na terenach ogródków działkowych systemów bezpieczeństwa opartych przede wszystkim na aktywności samych działkowców.