Niemal 40 proc. pacjentów cierpiących na chroniczny ból pleców mogłoby być skutecznie leczonych antybiotykami, uważają duńscy naukowcy.
Schylasz się, żeby podnieść torbę z zakupami albo gwałtownie wstajesz zza biurka. Nagle przeszywa cię silny ból, przez który nie możesz się wyprostować. To może oznaczać, że wypadł ci dysk. Jak poradzić sobie z tą dolegliwością?
Kręgosłup, podstawowy element układu kostnego, stanowi główną oś i podporę organizmu. Dzięki niemu możemy siedzieć, skakać i z łatwością dowolnie zmieniać pozycję ciała. To właśnie dlatego profilaktyka schorzeń kręgosłupa jest tak istotna.
Siarka występuje w przyrodzie w stanie wolnym i w postaci związanej. Tworzy liczne minerały, występuje także w węglu kamiennym, czy ropie naftowej. Wciąż jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że siarka posiada także doskonałe właściwości lecznicze, przez co jest coraz szerzej wykorzystywana w leczeniu i kosmetyce.
Dyskopatia to choroba krążka międzykręgowego. Schorzenie przejawia się poprzez stopniowe, patologiczne zmiany w obrębie elementów krążka- uszkadzanie pierścienia włóknistego, bądź przemieszczanie jądra miażdżystego. Uszkodzenie pierścienia może doprowadzić do tzw. przepukliny, dalszy rozwój procesu chorobowego może spowodować przerwanie i wydostanie się jądra miażdżystego poza obszar pierścienia.
Urazy kręgosłupa to jedne z poważniejszych i powszechniejszych dolegliwości będących następstwem pracy zawodowej. W celu zwrócenie uwagi na ten problem zorganizowana została kampania informacyjna.
Ból pleców? Któż go nie zna. Ból nie tylko uniemożliwia wykonywanie najprostszych czynności. Negatywnie wpływa na samopoczucie, powodując nawet frustracje. Dlatego ważne jest, aby dbać o kręgosłup. Unikniemy przykrego bólu.
Kręgosłup to niezwykle precyzyjna konstrukcja składająca się z ponad 30 kręgów. Mimo, iż natura zaprojektowała ją w najdrobniejszych szczegółach, nieodpowiedni tryb życia może być początkiem poważnych dolegliwości.
Bóle pleców to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości. Każdy z nas cierpiał kiedyś z powodu bólu barków, "kłucia w plecach" czy bólów krzyża uniemożliwiających wstanie z łóżka lub podniesienie się z fotela.