Olejek drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z herbatą, choć jego nazwa mogłaby to sugerować. Pochodzi z dalekiej Australii, a otrzymywany jest przez destylację liści drzewa herbacianego z parą wodną. Aborygeni stosowali rozgniecione liście tego drzewa na rany i infekcje skórne. W Europie zaś, znalazły się one za sprawą Jamesa Cooka, który w XVIII wieku przywiózł je na nasz kontynent.
Olejki eteryczne używane do masażu, kąpieli bądź też inhalacji obdarzają nas niepowtarzalnymi naturalnymi zapachami – kwiatowymi, owocowymi, leśnymi czy wreszcie ziołowymi. Te wspaniałe wonie unoszące się podczas aromaterapeutycznych zabiegów zapewniają nam nie tylko właściwą pielęgnację ciała, ale także doskonałe samopoczucie.
Po długim intensywnym dniu nic bardziej nie relaksuje niż kąpiel. Zanurzenie w ciepłej wodzie i przyjemny zapach balsamu do kąpieli usuną całe zmęczenie Samodzielnie też może przygotować preparat który jest najbardziej odpowiedni dla twojej skóry, aby pozwolić jej na jeszcze większe odprężenie i zapewnić odpowiednią pielęgnację.
Przetłuszczanie i wypadanie włosów to jeden z najczęstszych problemów skóry głowy. Przyczyną wspomnianego zjawiska jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych znajdujących się w cebulkach włosów.
Stają się coraz bardziej popularne, ponieważ stanowią świetny substytut balsamów: uzupełniają niedobory lipidów, uelastyczniają skórę i czynią ją miękką, regenerują naturalną barierę ochronna.
Drzewo herbaciane pochodzi z Australii i Nowej Zelandii gdzie występuje jako krzew lub drzewo i posiada wiele gatunków, które należą do rodziny - Mirtowate.
Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym antyseptykiem, wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe. Stosowany jest przy różnorodnych dolegliwościach: zapaleniu dziąseł, opryszczce, przeziębieniu, poparzeniach, zakażeniach, etc.
Sztuczna inteligencja pomaga określić szybkość starzenia się