Naukowcy mowią, że drzemanie raz lub dwa razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Udar to jedno z najgroźniejszych zdarzeń sercowo-nacyniowych: co roku dotyczy milionów ludzi na całym świecie i często kończy się śmiercią lub niepełnosprawnością. Teraz medycy zastanawiają się nad związkiem pomiędzy długością snu i ryzykiem udaru.
Okazjonalne ucinanie sobie drzemki może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu i chorób serca.
Ci, którzy drzemią po kilka razy dziennie, mają wyższe ryzyko choroby Alzheimera. Częste odpoczywanie w ciągu dnia może stanowić wczesny objaw tego rodzaju demencji.
Drzemka w ciągu dnia pomaga „naładować baterie" i mieć dostatecznie dużo energii w późniejszych godzinach. Okazuje się, że ma też określony wpływ na nasze zdrowie - pomaga obniżyć ciśnienie krwi.
Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem na całym świecie. Szybkie tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że nie tylko trudniej zasnąć, ale i spokojnie przespać całą noc. Przejrzyj tych kilka wskazówek, ich zastosowanie powinno pomóc ci lepiej odpoczywać.
Jeśli chcesz mieć wyższe możliwości intelektualne, zapewnij sobie drzemkę w ciągu dnia, to pozwoli się odprężyć i poprawić zdolności podejmowania dobrych decyzji.
Dzięki krótkiemu odpoczynkowi w ciągu dnia zyskasz więcej energii na dalszą jego część i staniesz się bardziej produktywny/a w kolejnych godzinach.
Zdania na temat drzemek są podzielone. Jedni uważają, że poobiedni sen daje energię do realizowania zadań w drugiej połowie dnia, z kolei inni sądzą, że to marnotrawstwo czasu oraz kolejny powód nocnej bezsenności. Jaka jest prawda?
Każdy z nas ma własny wewnętrzny zegar okołodobowy, ale pewne godziny niemal dla wszystkich oznaczają mniej lub więcej energii. Okazuje się, że spadek wigoru odczuwamy nie tylko późnym wieczorem, ale i po obiedzie.
Mniej słońca, szare i coraz krótsze dni, wszechobecna plucha – jesienny czas zdecydowanie nie sprzyja efektywnemu działaniu. Jak uzupełnić braki energii w ciągu dnia? Wykorzystajmy siłę małej drzemki, zapomnianej metody, która będzie zastrzykiem pozytywnej energii każdego dnia.
Dobry sen jest niezbywalny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie da się bez niego normalnie żyć - jeśli się nie wysypiasz, szwankuje ci mózg, serce, żołądek, etc. Sprawdź, jak można zadbać o dobry odpoczynek - lepiej się dzięki niemu poczujesz, i fizycznie, i psychicznie.
Łatwo zauważyć, że nasze domowe zwierzeta lubią drzemać. My sami jednak też często choć na kilkanaście minut kładziemy się, by odpocząć. Drzemka może zwiększyć energię na resztę dnia, ale może też być wskaźnikiem przyszłych kłopotów ze zdrowiem.
Łatwiej jest przyswoić nowe informacje, jeśli można się zdrzemnąć po ich przeczytaniu czy usłyszeniu. Chociaż drzemki są bardzo przydatne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, nie warto z nimi przesadzać.
Wielu ludzi lubi się zdrzemnąć po obiedzie, by mieć więcej energii na kolejne godziny dnia. I słusznie, to dobra praktyka, dzięki temu można naładować intelektualne baterie - taki odpoczynek poprawia m. in. pamięć.