Getta warszawskiego nie ma. Możemy wprawdzie dostrzec okruchy jego murów czy fragmenty bruku ulicznego, ale w swej istocie ta część miasta, warszawska dzielnica zamknięta, jest przed nami zakryta: ziemią, asfaltem, fundamentami nowych domów i niepamięcią. Jedynym obszarem, gdzie można jeszcze odnaleźć mieszkańców getta wraz z ich domami i ulicami, z ich życiem, cierpieniem i śmiercią, jest miejsce w naszej pamięci.
Podczas uroczystości w Białym Domu prezydent Barack Obama uhonorował pośmiertnie Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym cywilnym odznaczeniem państwowym w USA. Wspominając Karskiego pomylił się używając określenia "polski obóz śmierci". Gafa wywołała reakcję naszej dyplomacji.
Jak poinformował w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu prezydent Barack Obama, Jan Karski został pośmiertnie odznaczony Medalem Wolności. To najwyższe cywilne odznaczenie państwowe w USA.
19 kwietnia mija 69 lat od wybuchu powstania w warszawski getcie. Niewielka liczba słabo uzbrojonych żydowskich bojowników stawiła wówczas zbrojny opór niemieckim żołnierzom przeprowadzającym akcję likwidacji getta. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się przed Kopcem Anielewicza przy ulicy Miłej.
Zmarł Claude Stanley Choules, ostatni znany weteran walk w pierwszej wojnie światowej.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca