Zarządzanie domowym budżetem nie jest łatwą czynnością, zwłaszcza jeśli chcemy regularnie oszczędzać. Czasem odłożenie nawet drobnej kwoty staje się niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu może być planowanie własnych finansów – bieżących wydatków i oszczędności. Pomóc może plan odkładania pieniędzy i korzystanie z produktów bankowych - podpowiada Expander.
Zbliżające się wakacje powodują, że częściej dbamy o własny wygląd i kondycję. Wielu z nas rozpoczyna właśnie przygotowania do sezonu letniego – podejmuje walkę ze zbędnymi kilogramami i wybiera regularny wysiłek fizyczny. Warto, aby tego typu działania obejmowały również porządki w domowym budżecie, który jest często nadwyrężony po zimie. Skuteczność oszczędzania zapewnić może kilka prostych zasad – podpowiadają eksperci firmy Expander.
Ponad połowa Polaków w ciągu ostatniego miesiąca nie zaoszczędziła ani złotówki. Dla wielu gospodarstw domowych to powód do dużego zmartwienia - w przypadku nagłego pogorszenia ich sytuacji materialnej łatwo mogą popaść w długi. Najnowsze badanie wykonane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Grupy KRUK pokazuje, w jaki sposób Polacy zarządzają domowym budżetem i wydatkami.
Większość Polaków wskazuje na pozytywną rolę rodziny, stwierdzając, że może być ona receptą na kryzys - wynika z badań, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Narodowego Dnia Życia przez Grupę IQS. Te same badania pokazują jednak, że wiele osób w swoich zachowaniach konsumenckich nie podejmuje nawet tak podstawowych działań jak planowanie wydatków. 8 października, ruszyła kampania „Rodzina receptą na kryzys”, mająca na celu poszerzenie świadomości ekonomicznej Polaków.
Wiosna to czas zmian nie tylko w przyrodzie, ale też w naszym portfelu. Wydajemy więcej, bo rosną i zmieniają się nasze potrzeby. Musimy wymienić garderobę, częściej wychodzimy i inwestujemy w zajęcia ruchowe czy kulturalne. Do tego trzeba dodać wydatki w postaci remontu mieszkania czy przeglądu samochodu po zimie. Co zrobić, by uchronić portfel przed zapaścią? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zdradzą jak nie stracić kontroli na wydatkami i przygotować się finansowo do lata.
Cztery na pięć osób uważa, że 1500 zł, czyli równowartość płacy minimalnej w 2012 r., to za mało aby związać koniec z końcem – wynika z ankiety ING.
Karta kredytowa to z jednej strony jest bardzo funkcjonalne narzędzie, ale z drugiej opcja niosąca z sobą ryzyko zadłużenia się. Specjaliści z serwisu Comperia.pl radzą, jak nie dopuszczać do powstania długu, oraz co zrobić, gdy takowy już zaistniał.
Od kilku tygodni w Internecie bije rekordy popularności przedruk z amerykańskiego poradnika idealnej żony z 1955 roku ("The Good Wife's Guide"). Kobiety przekazują sobie linki z prędkością wiatru. Zdziwione, zszokowane, niedowierzające i rozbawione czytają jego fragmenty.
Wydawanie pieniędzy jest znacznie łatwiejsze od ich zarabiania. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby nie przepływały nam one przez palce, ale zostały rozsądnie wykorzystane. Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne tym, którym zależy na efektywnym zarządzaniu domowym budżetem.
Jeżeli w odpowiednim momencie nie rozpoczniemy systematycznie zarządzać naszymi dochodami, nasze oszczędności mogą zmaleć. Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie budżetu domowego.