Budowa domu jest skomplikowanym przedsięwzięciem organizacyjnym, które wymaga zaangażowania czasowego i finansowego. O ile to pierwsze jest całkowicie zależne od inwestora, tak w przypadku finansowania można wesprzeć się zewnętrznymi źródłami. Jednak zanim przystąpimy do wyboru najlepszej oferty kredytowej, warto uporządkować swoją wiedzę w właśnie w zakresie kredytów na budowę domu.
Przy ocenie wniosku kredytowego bank poddaje dokładnej analizie zdolność kredytową potencjalnego klienta. Bierze pod uwagę między innymi zarobki, miesięczne wydatki, liczbę osób na utrzymaniu, a także formę zatrudnienia kredytobiorcy. Wymagania banku różnią się w zależności od tego, czy pracuje on na umowę o pracę, zlecenie lub na zasadzie samozatrudnienia.
Zamierzam kupić dom w stanie surowym zamkniętym. Na ten cel zamierzam zaciągnąć kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości. Czy bank będzie wymagał ode mnie posiadania środków na wykończenie domu i czy będę musiała wykończyć dom w jakimś określonym terminie?
3 lata temu miałem przejściowe problemy z terminowym spłacaniem rat kredytu. Należności zostały jednak uregulowane i kredyt został przeze mnie w całości spłacony 2 lata temu. Teraz chciałbym zaciągnąć kolejny kredyt na remont domu. Jak długo opóźnienia w spłacie rat będą negatywnie wpływać na moją ocenę punktową?
Kupowanie starego domu to jak nabywanie kota w worku, dlatego wiele osób drży na samą myśl o kłopotach, jakie mogą w tym worku znaleźć. Jednak istnieje coraz liczniejsza grupa nabywców, gotowych na takie nieprzewidywalne wyzwania. Popularnością cieszą się nie tylko domy 20 – 40- letnie, ale także stare dworki, pałace i kamienice. Mimo, że remont takich rozpadających się architektonicznych perełek, to koszt nawet do kilkunastu milionów złotych, inwestycje takie stają się coraz popularniejsze. A może nie taki dwór straszny jak go malują?
W sytuacji gdy za cenę zbliżoną do kosztów zakupu mieszkania można wybudować dom, wiele osób decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Wizja posiadania większej przestrzeni i letnich wieczorów spędzanych w ogrodzie przesłania perspektywę mozolnych zmagań na placu budowy. Podobnie jak w przypadku zakupu mieszkania, osoby decydujące się na dom zazwyczaj finansują tą inwestycję za pomocą kredytu. Warto zawczasu wiedzieć, czym różni się on od zwykłego kredytu hipotecznego. Pozwoli to uniknąć przynajmniej części stresu związanego z budową.
W ostatnim czasie na rynku nieruchomości obserwuje się spore zawirowania. Co zatem tak naprawdę opłaca się obecnie nabyć: mieszkanie nowe czy używane? A może wybudować dom lub kupić gotowy bądź też nie porywać się na kosztowną inwestycję i po prostu wynająć cztery kąty?
69% Polaków jako treść życia wskazuje życie rodzinne, 50% pracę – wynika z badania CBOS.
Salon to miejsce, gdzie gromadzi się cała rodzina. Jego charakter określają zarówno osoby, które w nim przebywają, jak również przedmioty otaczające domowników: dekoracje, pamiątki, zapachy, muzyka. Integracja „w kręgu domowego ogniska” - bardzo istotny element łączący pokolenia – najczęściej odbywa się właśnie w „dużym pokoju”. Duża przestrzeń, ciepłe kolory, przytulny wystrój wnętrza nie wystarczy, by zapewnić rodzinie zasłużony wypoczynek – szczególnie gdy przynajmniej jeden z domowników jest alergikiem. Aby zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów alergicznych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, należy już w momencie aranżacji salonu zastosować odpowiednie rozwiązania.
Brytyjczycy żyją w strachu przed utratą niezależności w jesieni życia. Upływające lata często prowadzą ku chorobie czy niepełnosprawności. A te z kolei utrudniają poruszanie się, zwłaszcza w pomieszczeniach nieprzystosowanych dla osób z dysfunkcjami. Samotne życie we własnym domu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jak ważki to problem pokazuje przeprowadzony w Wielkiej Brytanii sondaż.
70 % Polaków w wieku 18-29 lat wciąż mieszka z rodzicami. Co czwarta osoba nigdy się od nich nie wyprowadzi. Takie wyniki przyniosło pierwsze przekrojowe badanie „Jak mieszkamy?”, przeprowadzone przez TNS AISA na zlecenie GE Money Bank.
Zdecydowana większość, bo aż 82 proc. Polaków nie zdaje sobie sprawy, że najwięcej energii zużywa się na eksploatację budynków - wynika z sondażu "Polacy o oszczędzaniu energii" przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Rockwool Polska.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia, większość Europejczyków czuje się szczęśliwa. Przeciętnie 85% respondentów z 27 państw Unii Europejskiej deklaruje, że jest szczęśliwa – wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Aby wnętrze naszego mieszkania wprowadzało nas w romantyczny nastrój, abyśmy byli w nim swobodni i rozmarzeni warto przeprowadzić kilka prostych zmian. Brytyjczycy mówią „my home is my castle” („Mój dom jest moją twierdzą”), co oznacza nie tylko to, że chcą czuć się we własnym mieszkaniu bezpiecznie, ale i bez skrępowania oraz mieć w nim dobry nastrój.
Przez Polskę przetoczy się kolejna fala wyjątkowo silnych, huraganowych wiatrów. Przed zagrożeniami powodowanymi gwałtownymi wichurami ostrzegają władze, policja, służba zdrowia i koncerny energetyczne.