Awarie i usterki w domu to codzienność. Zalanie, pożar czy kradzież to szkody do przewidzenia, na wypadek których można się ubezpieczyć. Jak jednak zapewnić sobie ochronę np. przed stratami spowodowanymi fajerwerkiem, który podczas nocy sylwestrowej wpadł na balkon i uszkodził elewację oraz drzwi balkonowe? Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku tak nietypowych szkód.
Czas letni to, poza sezonem wakacyjnym, także sezon remontowy. Jak się bowiem okazuje, Polacy bardzo często wykorzystują swój urlop właśnie na przeprowadzenie większych lub mniejszych prac remontowych w swoich domach i mieszkaniach. Zależy nam, aby odświeżone wnętrza były ładne i oryginalne, ale też funkcjonalne – zwłaszcza, jeśli chodzi o kuchnię czy łazienkę. Ilu z nas planuje w te wakacje remont i które pomieszczenia najczęściej trafiają na naszą remontową listę?
Tylko jeden weekend czerwca wystarczył, by w wyniku nawałnic ucierpiało blisko 1000 domostw. Z danych Komendy Głównej Straży Pożarnej wynika, że tylko 17 czerwca (do północy) strażacy odnotowali 14 500 zgłoszeń związanych z burzami, gradobiciem i silnym wiatrem. W wyniku wichur zginęły wtedy 4 osoby, a 35 zostało rannych, w tym 9 strażaków. Końcówka czerwca też nie była lepsza: 25 i 26.06 straż pożarna interweniowała 4885 razy usuwając skutki gwałtownych burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę. Synoptycy ostrzegają, że to dopiero początek.
Herbatę najczęściej kojarzymy z pysznym naparem, który swoim aromatem i smakiem uprzyjemni wolne popołudnie. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że liście herbaciane oraz torebki, w których się znajdują, mają również wiele innych, praktycznych zastosowań.
Często zdarza się nam powielać schematy, które dawno temu usłyszeliśmy od mam, babć czy koleżanek z pracy. Skoro wszyscy tak robią, to dlaczego szukać na siłę innych rozwiązań? Jak się okazuje – czasem warto. Popularne sposoby na temat mycia okien, które od dekad królują w naszych domach, okazują się nie takie niezawodne.
Za przeciętną pensję Polak może kupić 0,72 m kw. używanego lokum. To o połowę więcej niż w 2007 roku. Wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich 8 lat wyraźnie wzrosły wynagrodzenia, a ceny mieszkań są niższe niż przed kryzysem – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank.
Wiosna to czas, kiedy wielu z nas myśli o odświeżeniu mieszkania. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, przez co remont trwa znacznie dłużej niż powinien lub pochłania o wiele więcej pieniędzy niż zakładaliśmy na początku. Eksperci Expandera podpowiadają, jak zaplanować wydatki związane z wiosennymi porządkami oraz z jakich rozwiązań możemy skorzystać, gdy przekroczymy zaplanowany budżet.
Łazienka przystosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych powinna gwarantować im swobodne poruszanie się oraz możliwość samodzielnego korzystania z pomieszczenia. Na rynku istnieje coraz więcej rozwiązań sanitarnych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Radzimy, jakie urządzić łazienkę bez barier.
Okna to specyficzny produkt. Pozornie każde wygląda tak samo – białe ramy, zaokrąglone ranty, klamka, a z boku mechanizmy, których działanie dla wielu pozostaje wielką niewiadomą. Różnice, te zasadnicze, są ukryte. By porównać stolarkę i dokonać dobrego wyboru podczas zakupu, musimy uważniej przyjrzeć się etykiecie i tajemniczym symbolom w niej zawartym. Tylko co dokładnie one oznaczają?
Zastanawialiście się kiedyś, które pomieszczenie w Waszym wnętrzu jest dla Was najważniejsze? Powszechnie mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Czy Polacy także tak uważają? A jeśli tak to ile osób się do tego przyznaje?
Robienie zakupów spożywczych, gotowanie i mycie naczyń to statystycznie najczęściej wykonywane przez Polaków obowiązki domowe. Badania wykazały także, że na szczycie rankingu najbardziej uporczywych prac w domu znajduje się prasowanie, które wyprzedza sprzątanie łazienki i mycie naczyń. W tej kwestii kobiety i mężczyźni są zgodni.
Koniec nękania lokatorów, głównie starszych osób, przez tzw. "czyścicieli kamienic". Dziś weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Za utrudnianie korzystania z lokalu "czyścicielom" bęzie grozić nawet 3 lata więzienia, a za pozorne remonty kara finansowa.
Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu, przy którym skoncentrowane jest życie rodzinne. Stół to miejsce spożywania codziennych posiłków, rodzinnych i towarzyskich odświętnych spotkań, ale również często miejsce pracy zastępujące biurko. Jak zatem wybrać idealny stół, by był funkcjonalny, a ustawione wokół niego krzesła wygodne?
Program państwowego budownictwa czynszowego po kilkuletniej przerwie ponownie startuje. 25 października weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy umożliwią rozpoczęcie - już w tym roku - realizacji programu finansowania społecznego budownictwa czynszowego. W ciągu 10 lat ma powstać co najmniej 30 tys. nowych mieszkań pod wynajem.
Jak wynika z badania TNS, aż 68 procent osób przy wyborze nieruchomości kieruje się jej ceną. Tymczasem przyszli nabywcy powinni przeanalizować również inne czynniki, które mogą wpłynąć na wysokość kosztów eksploatacyjnych lokalu czy na wydatki związane z przeprowadzką.