Właściwie położona i atrakcyjna wizualnie podłoga to kluczowy element modnego i praktycznego wnętrza. W ocenie użytkowników o jej funkcjonalności decyduje trwałość rozwiązania oraz nakład prac i środków niezbędny do utrzymania pożądanego wyglądu podłogi. W jaki sposób pielęgnować podłogi drewniane, laminowane i parkiety?
Sprzedaż dużych sprzętów gospodarstwa domowego od dłuższego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie. Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 będzie dla tej branży najlepszym w historii. Polscy konsumenci coraz chętniej spoglądają w stronę sprzętów, które są większe, bardziej zaawansowane technicznie i, co za tym idzie, droższe.
Ponad 3,4 mld zł gotówki wydali Polacy na zakup nowych mieszkań – wynika z najświeższej publikacji NBP. Wynik ten zanotowano w ciągu zaledwie 3 miesięcy i tylko w 7 miastach. Na rynek trafia obecnie rekordowy strumień gotówki. Za tymi rekordami stoją inwestorzy, którzy wolą kupić mieszkanie i zająć się jego wynajmem niż udać się po niskooprocentowaną bankową lokatę.
Ocet przydaje się nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Może także pomóc w porządkach, zlikwiduje nieprzyjemny zapach wydobywający się ze sprzętów czy pomieszczeń, a nawet usunie plamy. Dzięki zawartości dużej ilości kwasu, zabija wszelkiego rodzaju zarazki i bakterie. Jest także w stanie unieszkodliwić pleśń i grzyby. W jaki jeszcze sposób można wykorzystać ocet, by nasz dom lśnił czystością?
Wielu z nas przy wyborze rodzaju podłogi do mieszkania kieruje się głównie jej kolorem. Jednak barwa paneli to nie wszystko. To, jak „zachowuje się” podłoga, po której chodzimy, zależy w głównej mierze od wilgotności czy równości podłoża. Sprawdźmy, na jakie kwestie techniczne warto zwrócić uwagę.
Statystyki Eurostatu wskazują, że Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji pod względem liczby pokoi przypadających na 1 osobę. Za nami są tylko Serbia, Rumunia i Macedonia.
Prowadzenie gospodarstwa domowego przypomina zarządzanie firmą. Przedsiębiorstwa regularnie planują wydatki, o czym gospodarstwa domowe często zapominają. Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, zmniejszyć zadłużenie i zacząć kontrolować swoje wydatki, zajmij się domowym budżetem i wprowadź do codziennego życia kilka dobrych nawyków finansowych.
Tapicerowane meble, jak sofa czy fotele, to elementy aranżacji, które zdecydowanie wpływają na charakter wnętrza. Warto odpowiednio o nie dbać, by po wielu latach wciąż wyglądały jak nowe i atrakcyjnie prezentowały się we wnętrzu. Jak sprawić, by przez długi czas zachwycały intensywnym kolorem i fakturą obicia?
Na kredyt, za gotówkę, dla siebie lub jako inwestycję – ostatnie dane z rynku mieszkaniowego pokazują wzrost sprzedaży nowych domów i mieszkań od deweloperów. Zakup lokum to zazwyczaj największy wydatek w życiu. Pożar, żywioły, a nawet włamanie mogą spowodować znaczące szkody. Mimo, że z każdym rokiem liczba Polaków kupujących ubezpieczenia majątkowe sukcesywnie wzrasta, to i tak niespełna połowa nieruchomości w Polsce nadal nie jest ubezpieczona.
Wakacje to idealny moment na wszelkiego typu prace budowlano-remontowe, w tym najbardziej opłacalne ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego gwarantuje oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Termomodernizacja to również świetna okazja do wizualnego odnowienia elewacji budynku.
Awarie i usterki w domu to codzienność. Zalanie, pożar czy kradzież to szkody do przewidzenia, na wypadek których można się ubezpieczyć. Jak jednak zapewnić sobie ochronę np. przed stratami spowodowanymi fajerwerkiem, który podczas nocy sylwestrowej wpadł na balkon i uszkodził elewację oraz drzwi balkonowe? Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku tak nietypowych szkód.
Czas letni to, poza sezonem wakacyjnym, także sezon remontowy. Jak się bowiem okazuje, Polacy bardzo często wykorzystują swój urlop właśnie na przeprowadzenie większych lub mniejszych prac remontowych w swoich domach i mieszkaniach. Zależy nam, aby odświeżone wnętrza były ładne i oryginalne, ale też funkcjonalne – zwłaszcza, jeśli chodzi o kuchnię czy łazienkę. Ilu z nas planuje w te wakacje remont i które pomieszczenia najczęściej trafiają na naszą remontową listę?
Tylko jeden weekend czerwca wystarczył, by w wyniku nawałnic ucierpiało blisko 1000 domostw. Z danych Komendy Głównej Straży Pożarnej wynika, że tylko 17 czerwca (do północy) strażacy odnotowali 14 500 zgłoszeń związanych z burzami, gradobiciem i silnym wiatrem. W wyniku wichur zginęły wtedy 4 osoby, a 35 zostało rannych, w tym 9 strażaków. Końcówka czerwca też nie była lepsza: 25 i 26.06 straż pożarna interweniowała 4885 razy usuwając skutki gwałtownych burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę. Synoptycy ostrzegają, że to dopiero początek.
Herbatę najczęściej kojarzymy z pysznym naparem, który swoim aromatem i smakiem uprzyjemni wolne popołudnie. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że liście herbaciane oraz torebki, w których się znajdują, mają również wiele innych, praktycznych zastosowań.
Często zdarza się nam powielać schematy, które dawno temu usłyszeliśmy od mam, babć czy koleżanek z pracy. Skoro wszyscy tak robią, to dlaczego szukać na siłę innych rozwiązań? Jak się okazuje – czasem warto. Popularne sposoby na temat mycia okien, które od dekad królują w naszych domach, okazują się nie takie niezawodne.