Środa Popielcowa rozpoczyna w kalendarzu chrześcijańskim czterdziestodniowy okres postu. Tradycyjnie osoby religijne podejmują postanowienia, które mają stanowić element dobrego przeżywania tego okresu i przygotowania się do Wielkanocy. Użytkownicy Twittera sporządzili listę propozycji wyrzeczeń.
Najstarsza osoba na świecie, pani Misao Okawa, 5 marca obchodzi 116 urodziny.
Drobne zmiany mogą mieć ważne znaczenie. Przejrzyj poniższe wskazówki - warto się do nich zastosować, by mieć lepsze samopoczucie.
W diecie osoby dorosłej od 20 do 35 proc. przyjmowanych codziennie kalorii powinno pochodzić z tłuszczów. W diecie o dziennej wartości energetycznej 2000 kcal wspomniany odsetek przekłada się na minimum 44 gramów i maksimum 78 gramów tłuszczu.
Osoby, które nie jedzą mięsa, cechują się średnio o 7 mm Hg niższym ciśnieniem skurczowym i o 5 mm Hg niższą wartością ciśnienia rozkurczowego.
Dieta bogata w kalorie i węglowodany może spowolnić postęp zwyrodnieniowej choroby śmiertelnej Lou Gehriga.
Chipsy, dania z fast foodów, batoniki - aż trzech na czterech Polaków regularnie podjada niezdrowe przekąski. Mimo, że blisko połowa z nas (45 proc.) ma wyrzuty sumienia, a co czwarty Polak chowa się przed bliskimi i przyjaciółmi podjadając tuczące smakołyki, nie mamy na tyle silnej woli, by zmienić te przyzwyczajenia.
Coraz więcej z nas boryka się z chorobami dietozależnymi. Ich pojawienie się warunkowane jest najczęściej szybkim tempem życia, jedzeniem w pośpiechu i nieodpowiednim jadłospisem. To co jemy w ogromnym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zatem zapobiegać chorobom dietozależnymi?
Hormony, bakterie czy leki, to tylko niektóre z czynników mogących mieć wpływ na pojawianie się krost, wyprysków czy choroby skóry. Nie ma osoby, która z taką dolegliwością się nie zetknęła. Najczęściej pojawiają się na twarzy, rękach, nogach i plecach. Jakie są tego główne przyczyny?
Jak wynika z amerykańskich badań, otyła kobieta poświęca średnio tylko około jednej godziny w roku na intensywne ćwiczenia. Otyli mężczyźni spędzają na takiej aktywności około 3,6 godzin w roku.
Osoby z niskim poziomem żelaza mniej więcej dwa razy częściej cierpią z powodu udaru niż ci, u których ilość tego pierwiastka jest w normie.
Zaparcie jest jedną z najczęstszych dolegliwości przebiegających z niemożnością codziennych wypróżnień. Powstają coraz częściej z powodu stresującego trybu życia czy niewłaściwej diety, bogatej w żywność wysoko przetworzoną, cukry czy tłuszcze rafinowane. W razie pojawienia się zaparć należy reagować od razu, gdyż mogą one prowadzić do poważniejszych problemów z jelitami, wymagających pomocy farmakologicznej. Jednak dla naszego organizmu i naszej flory bakteryjnej lepiej będzie jeśli pomocy będziemy szukać wśród środków naturalnych, bezpiecznych dla naszego układu pokarmowego.
Drobne zmiany mogą mieć ważne znaczenie. Przejrzyj poniższe wskazówki - warto się do nich zastosować i mieć lepsze samopoczucie.
Soki owocowe kojarzą się ze zdrową dietą, gdyż ostarczają ważnych składników odżywczych. Okazuje się jednak, że wiele z nich zawiera taką samo ilość cukru i kalorii jako popularna cola.
Powszechnie dostępne zimą owoce są niezbywalne dla zachowania dobrego zdrowia. W istocie trudno przecenić ich wartości odżywcze i wpływ na organizm. Przejrzyj listę korzyści, a na pewno chętnie sięgniesz po te produkty.