Nowe badania wiążą mieszkanie w zimnych, mokrych obszarach ze zwiększonym wskaźnikiem występowania nowotworów.
W związku z ryzykiem powodzi IMGW wydał ostrzeżenia wszystkich stopni, w tym najwyższego, trzeciego, dla jedenastu powiatów na południu kraju. Przed finansowymi skutkami niszczącego działania wody właściciele nieruchomości mogą chronić swój majątek ubezpieczeniem. Do zakupu polisy na wypadek powodzi trzeba podejść ostrożnie, bo zakres ochrony znacząco różni się u poszczególnych ubezpieczycieli.
W najbliższych dniach w południowej i południowo-wschodniej Polsce mogą wystąpić bardzo ulewne deszcze oraz burze. Opady deszczu mogą przesuwać się również nad Śląsk. Silne deszcze mogą zwiększyć zagrożenie powodziami.
Ostatnie tygodnie obfitujące w regularne, intensywne deszcze sprawiły, że wiele upraw i ogrodów zostało zalanych. W takiej sytuacji, do uratowania plonów, potrzebne jest nie tylko jak najszybsze odwodnienie terenu, ale również odpowiednia pielęgnacja roślin.
Według meteorologów nie możemy liczyć na prawdziwie wiosenne święta. Jeśli prognozy się sprawdzą, zarówno Niedziela jak i Poniedziałek Wielkanocny przywitają nas chłodem i deszczem.
Silne, huraganowe wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi mogącymi powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne. Jak ograniczyć te zagrożenia radzi Straż Pożarna.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed ulewnymi deszczami w południowej Polsce. W rejonach górskich i podgórskich województwa małopolskiego może spaść w ciągu najbliższych dwóch dni nawet 150 mm deszczu - to 150 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni terenu. Ulewy mogą wywołać liczne podtopienia, zniszczenia zabudowań, dróg, mostów; duże trudności komunikacyjne.
Zmienna pogoda nie sprzyja dobremu samopoczuciu, przekonać możemy się o tym zazwyczaj wiosna, gdy słonecznych dni przeplatają się z opadami deszczu a w tym roku nawet i śniegu.