Ciągle oszczędzanie i problemy ekonomiczne wywierają niszczący wpływ na zdrowie w Europie i Ameryce Północnej: zwiększają liczbę samobójstw, depresji i chorób zakaźnych powodując jednocześnie zmniejszenie dostępu do opieki zdrowotnej.
Zaopiekowanie się zwierzakiem pomaga żyć dłużej - chroni przed m. in. przed zawałami i depresją.
Słońce przygrzewa nam coraz dłużej i dobrze, bo to oznacza syntetyzowanie przez organizm większej ilości witaminy D, która pomaga zapobiec różnym problemom zdrowotnym - senności, depresji i słabszym kościom. Skuteczne w zapobieganiu niedoborom witaminy D są też pieczarki.
Choroby psychiczne odznaczają się pewnymi cyklami rozwoju związanym z porami roku. Są powszechniejsze i intensywniejsze zimą, „odpuszczają' zaś wiosną, wynika z badań przeprowadzonych dzięki Google.
Inteligentna koszulka niczym uważny lekarz monitoruje zdrowie umysłu. Projektanci mają nadzieję, że ich wynalazek pomoże pacjentom z choroba afektywną dwubiegunową.
Starsi ludzie powinni postarać się nauczyć korzystać z Internetu w szerszym zakresie niż „wrzucanie" w wyszukiwarkę wybranych wyrazów - okazuje się, że jeśli potrafią być aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych, nie odczuwają samotności i cieszą się lepszym zdrowiem.
Sposobem na osłabienie objawów choroby Parkinsona może być taniec, przekonują irlandzcy uczeni.
Każdy go pragnie i za nim bardziej lub mniej skutecznie podąża. Podobno da się je zdobyć, bo można spotkać ludzi, którzy przyznają - raczej ściszonym tonem, wszak bogowie są zazdrośni - że je posiedli. Mowa oczywiście o szczęściu. Dzięki badaniom można wskazać konkretne czynniki sprzyjające poczuciu zadowolenia, spokoju i odprężenia.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Choroby Parkinsona (World Parkinson's Day). Corocznie obchodzone święto ma na celu podniesienie świadomości na temat choroby Parkinsona i promowanie lepszego zrozumienia tej dolegliwości.
Utrata nadmiaru kilogramów prowadzi do polepszenia stanu organizmu i nie trzeba wyglądać jak model/ka, by osiągnąć istotne korzyści prozdrowotne. Aby mieć dobrą motywację do działania, warto pamiętać o konkretnych benefitach - dane liczbowe nie kłamią, kilka kilogramów mniej istotnie wpływa np. na obniżenie cholesterolu, ciśnienia krwi czy ryzyka cukrzycy.
Izolacja społeczna wiąże się z wyższym ryzykiem zgonu u osób starszych, niezależnie od tego, czy uważają się za samotnych, informuje BBC News.
Już trzydzieści minut ćwiczeń dziennie pięć razy w tygodniu może poprawić nastrój, jakość snu, możliwości umysłu, zdolność koncentracji, wreszcie - poczucie szczęścia. Tymczasem na całym świecie zarówno starsi, jak i młodsi, stają się coraz mniej aktywni...
Badanie przeprowadzone przez uczonych z University of North Carolina pokazuje, że seniorzy, którzy grają w gry video, łatwiej wykazują dobrostan emocjonalny.
Wystarczy zastosowanie określonej strategii zawiadywania wspomnieniami i kreowania nowych skojarzeń, by móc złagodzić u siebie objawy depresji, przekonują uczeni.
Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), określana też jako psychoza maniakalno-depresyjna, jest poważną chorobą psychiczną, która powoduje nietypowe, skrajne zmiany nastroju, poziomu energii i aktywności oraz zdolności wykonywania codziennych zadań (definicja wg amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego - National Instytut of Mental Healt, NIHM).