Zmierzono przepływ krwi w mózgu kobiet podczas orgazmu i okazało się, że szczytowanie aktywuje cały mózg, podczas gdy „ćwiczenia mentalne" (np. rozwiązywanie sudoku) zwiększają aktywność jedynie jego określonych obszarów.
Badania wykazały, że młodzi ludzie, których cechuje większa otwartość i stabilność emocjonalna, są szczęśliwsi w późniejszym życiu.
Kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne mogą być użyteczne w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych.
Picie kilku filiżanek kawy dziennie wydaje się zmniejszać ryzyko samobójstwa u mężczyzn i kobiet o około 50 procent, mówią amerykańscy naukowcy.
Depresja - choć wielu osobom kojarzy się po prostu ze złym nastrojem - jest bardzo poważną i złożoną chorobą, która może prowadzić nawet do śmierci. W przypadku osób starszych depresja często jest lekceważona lub mylona z innymi dolegliwościami. Bez względu na wiek pacjenta, depresji nie wolno lekceważyć - trzeba ją dobrze zdiagnozować i leczyć. Szacuje się, że na depresję cierpi obecnie około 10 procent populacji.
Przedstawionych niedawno siedem powodów, dla których warto uprawiać seks, nie zamyka długiej listy korzyści z miłości fizycznej. Prezentujemy kolejne „benefity" z regularnych łóżkowych igraszek.
Czy często zdarza ci się widzieć szklankę do połowy pustą? Aby wydostać się z klubu pesymistów i przejść do klubu optymistów - ba, nawet superoptymistów - zrób tak, jak radzi - i jak sam zrobił - dr Michael Mosley. Przejdź program „optymistycznej reedukacji".
Styl naszego życia coraz częściej odbija się na naszym zdrowiu. Niestety wielu z nas nieodpowiednio się odżywia, żyje w stresie, zapominając o aktywności fizycznej. Taka sytuacja ma swoje konsekwencje – coraz więcej Polaków zmaga się z chorobami dietozależnymi, m.in. takimi jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy osteoporoza. Skutecznie zapobiegać tego typu dolegliwościom możemy zmieniając nawyki żywieniowe, w czym coraz częściej pomagają dietetycy.
Brytyjskie badania wykazały, że w 2010 roku w Europie średnio jeden na dziesięciu czterdziestolatków zażywał co najmniej jeden lek przeciwdepresyjny. Wszystko zależy od samopoczucia psychicznego, które osiąga pozytywny szczyt w młodym wieku, potem, do około 40 lat, spada, a następnie ponownie wzrasta w starszym wieku.
Czujesz się czasem zbyt zmęczony, by kontynuować pracę czy wykonać obowiązki domowe? Współcześnie nasze życie jest bardziej nerwowe, męczące, a nawet wyczerpujące niż kiedyś. Bierzemy na siebie sporo i czasem nie jesteśmy w stanie podołać wyznaczonym zadaniom. Jeśli czujesz, że tracisz energię, wypróbuj poniższr sposoby na odzyskanie sił.
Walka z zaburzeniami snu często wymaga zmiany określonych nawyków, a nawet stylu życia. Czasem jednak jest nieskuteczna ze względu na zażywane leki. Niektóre medykamenty wzmagają problem bezsenności.
Pacjentom zmagającym się z chorobą Alzheimera polecane są lecznicze zioła.
Pięć godzin snu, tak często dzisiaj praktykowany sposób wypoczywania, nie wystarcza. Niedostateczna ilość odpoczynku ma bezpośredni negatywny wpływ na stan zdrowia.
Łatwo stracić rachubę - najpierw wypija się kieliszek wina do obiadu, potem następny na „lepsze trawienie", a wreszcie kolejny i butelka jest pusta. Takie picie zaś skutkuje problemami ze snem.
Jeśli masz trudności z zasypianiem i budzisz się wyczerpany każdego ranka, być może winna jest dieta. Określone produkty jedzone wieczorem mogą powodować, że zaśnięcie będzie prawdziwym wyzwaniem.