Dla każdego społeczeństwa samobójstwo to niewygodny temat. Jak bowiem wyjaśnić, że pomimo postępu cywilizacyjnego , tak imponującego rozwoju medycyny, a wreszcie deklarowanego poczucia wspólnoty danej społeczności, istnieją zdruzgotani ludzie decydujący się na odebranie sobie życia? Ze statystyk wynika, że wysokie prawdopodobieństwo samobójstwa dotyczy osób starszych, które często nie uzyskują odpowiedniego wsparcia ze strony innych i nierzadko zmagają się nie tylko z licznymi chorobami, ale i samotnością.
W przypadku zmagania się z bezsennością, problemów z porannym wstawaniem i zachowaniem jasności umysłu w ciągu dnia obwiniać można niewłaściwą dietę.
Utrata słuchu wielu przypadkach prowadzi do depresji.
Samotność stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia osób starszych. Może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci o 14 proc. Badania wykazały też, że dwa razy silniej wpływa na wcześniejszą śmierć niż otyłość.
Można wskazać wiele powodów, dla których przybiera się na wadze. Przyczynami tego jest nie tylko niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej. Okazuje się, że czynników odpowiedzialnych za problemy ze schudnięciem jest o wiele więcej, czasem zupełnie to zupełnie niespodziewane determinanty.
Nieodpowiednia ilość snu może aktywować geny związane z depresją, ostrzegają badacze.
Korzystanie z mediów społecznościowych przez osoby starsze może przydać cennego dodatkowego wsparcia w razie choroby.
U starszych mężczyzn duży brzuch jest silniej związany z problemami zdrowotnymi niż niski poziom testosteronu.
Nie potrzeba leków, by poprawić sobie nastrój, wystarczy dołączyć do swojego menu naturalne produkty, które pomogą pozbyć się czarnych myśli i przestać pisać „czarne scenariusze".
Zaburzenie lękowe uogólnione to poważna choroba i warto dowiedzieć się, jakie są jej symptomy i jak ją leczyć.
Mówi się, że zielony to kolor nadziei. Nie jest jasne czy „działa" tak we wszystkich dziedzinach, ale na pewno jest barwą nadziei na lepsze zdrowie psychiczne. Zielone przestrzenie wydają się w sposób trwały poprawiać stanu zdrowia psychicznego.
Codzienna medytacja może pomóc przy stanach lękowych, depresji w bólu.
Mózgi osób wierzących różnią od mózgów ludzi niezwiązanych z religią. Okazuje się też, że łatwiej jest im się uchronić przed depresją.
Okres po Bożym Narodzeniu może być przygnębiający. Powrót do pracy, pusty kalendarz życia towarzyskiego, nieplanowane przybranie na wadze, kiepska pogoda i nadwyrężone świątecznymi wydatkami konto może napawać zniechęceniem i depresyjnymi nastrojami. Nie warto jednak popadać w melancholię. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą pokonać chandrę.
Jak wynika z badań uczonych z Duke University w USA, kobiety potrzebują dodatkowego czasu snu.