Niesprzyjająca aura za oknem sprawia, że nasz organizm spowalnia. Zarówna kondycja fizyczna, jak i psychiczna doświadczają jesieni – w rezultacie pojawia się charakterystyczna dla tej pory roku chandra. O sposobach na przetrwanie tego trudnego momentu opowiada Agnieszka Piskała, koordynatorka III edycji programu Natalia Honorata Witalna.
Kiedy czujemy przygnębieni, w mediach społecznościowych chętniej szukamy tych, którzy są w gorszej sytuacji niż my.
Starsi mężczyźni, którzy doświadczają wysokiego poziomu stresu w codziennym życiu, są bardziej narażeni na wcześniejszą śmierć niż rówieśnicy, którzy nie mają tak stresujących problemów.
Jednym z czynników bezdechu sennego może być zbyt gruby język. Okazuje się, że osoby cierpiące na wspomnianą chorobę nierzadko mają złogi tłuszczu na języku.
Zbyt zestresowani ludzie są zrzędliwi, ciągle w złym humorze, nieprzyjemni, roztargnieni i zapominalscy. Słowem, tracą umiejętności interpersonalne.
Pieprz świetnie przyprawia potrawy nadając im ostrzejszego smaku. Można go jednak używać w znacznie większej ilości przypadków niż te poprawiające odczucia smakowe. Zobacz, jakie są niezwykłe zastosowania pieprzu.
Depresja to obecnie dobrze znana choroba i diagnozuje się ją stosując ściśle określone kryteria. A jednak nasza psychika nie funkcjonuje tak klarownie i nie zawsze opracowany probierz jest adekwatny do oceny zdrowia psychicznego.
Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że corocznie na całym świecie aż 800 tysięcy ludzi popełnia samobójstwo. Eksperci apelują o podejmowanie kroków prewencyjnych.
W przypadku kobiet po 65 roku życia, które zażywają leki psychotropowe, ryzyko złamań o 40 proc. wyższe. W przypadku leków przeciwdepresyjnych prawdopodobieństwo wynosi 25 proc.
Niezdrowe nawyki żywieniowe mogą powodować depresję, mówią uczeni z Uniwersytetu Deakin w Australii.
Śmiertelność spowodowana astmą jest cztery razy wyższa u kobiet po 65 roku życia w porównaniu do jakiekolwiek innej grupy pacjentów cierpiących na tę chorobę.
Badania wykazują, że wskaźnik depresji wśród osób starszych jest dwa razy wyższy niż u ludzi w jakimkolwiek innym wieku. Ciągle też bagatelizuje się tę chorobę, która jednak silnie oddziałuje na jakość naszego życia. Warto chronić się przed objawami depresji, a w przypadku rozwoju choroby, poszukać profesjonalnej pomocy. Jednym ze sposobów na osłabienie symptomów depresyjnych jest regularna aktywność fizyczna.
Uczeni znaleźli zaskakującą korelację. Gdy mężowie przechodzą na emeryturę, ich żony doznają objawów depresji...
Bycie religijnym pomaga uchronić się przed depresją, wskazują uczeni z University of Massachusetts Boston.
Uczeni ze Stanford University odkryli związek pomiędzy zaburzeniami snu u ludzi starszych a prawdopodobieństwem prób samobójczych.