Osoby z depresją lub cukrzycy typu 2 mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na demencję, a prawdopodobieństwo może być jeszcze wyższe u ludzi doświadczających obydwu tych chorób.
Uczeni z University of Adelaide i Monash University odkryli związek pomiędzy witaminą D i depresją u kobiet z nadwagą i zespołem policystycznych jajników.
Sama w sobie jest powszechnie lubianym deserem lub stanowi jego składnik. Ale czekolada może mieć wiele zastosowań. Zobacz, do czego może przydać się ten popularny smakołyk.
Problemy w związku sprzyjają depresji i zaniedbaniu formy fizycznej, ostrzegają uczeni z Ohio State University.
Różeniec górski (Rhodiola rosea) może być pomocny w leczeniu nawracających zaburzeń depresyjnych.
W nocy z soboty na niedzielę miała miejsce wiosenna zmiana czasu., przesunęliśmy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3. Zostało nam więc „zabranych" sześćdziesiąt minut. Jaki ma to na nas wpływ?
Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Osoby cierpiące na depresję doświadczają upływu czasu inaczej niż osoby zdrowe.
Osoby z kliniczną depresją są trzy razy bardziej skłonne do popełnienia przestępstw z użyciem przemocy niż ludzie wolni od tej choroby.
Depresja nie tylko osłabia jakość życia, ale i zagraża zdrowiu fizycznemu - wpływa na wzrost ryzyka zawału.
Wielu palaczy jeszcze szybciej i chętniej niż zwykle sięga po papierosa, jeśli odczuwają stres lub lęk, ale w dłuższej perspektywie to wcale nie pomaga - okazuje się, że uzyskują skutek przeciwny do oczekiwanego.
Menopauza to nie chwilowy proces wkraczania w nowy etap życia, przeciętnie trwa ponad siedem lat, ale może dokuczać nawet dwukrotnie dłużej.
Pacjenci, którzy często zażywają opioidowe środki przeciwbólowe, aby łagodzić przewlekły ból, są bardziej narażeni na depresję, wynika z badań.
Na dobry nastrój ma wpływ wiele czynników, także te dietetyczne. Sposób odżywiania się nie tylko wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie fizyczne, ale silnie oddziałuje na psychiczne samopoczucie.
64-letnia Godelieva De Troyer z Belgii cierpiała na depresję. Zdecydowała się na eutanazję i w kwietniu 2012 roku podano jej śmiertelny zastrzyk. Jej syn, Tom Mortier, dowiedział się o śmierci matki dzień później, gdy wezwano go, by odebrał ciało. Jak mówi, był zszokowany i głęboko wstrząśnięty.