Dobre relacje międzyludzkie mają pozytywny wpływ na stan zdrowia, ale jeśli są źródłem konfliktów i zmartwień, skracają życie, mówią duńscy badacze.
Powodów do niepokoju nikomu nie brakuje, bo gdy jedna sfera życia dobrze funkcjonuje, inna sprawia problemy i rzadko wszystko idzie gładko w każdej dziedzinie. Z drugiej strony, skupianie się na problemach prowadzi do ich wyolbrzmiania i odczuwania niepokoju. Czasami trudno samemu sobie wytłumaczyć, że zamartwianie się nie ma sensu, bo ani trochę nie zmienia sytuacji, warto więc podjąć kroki, by to pewne zewnętrzne działania zaczęły sprzyjać osłabieniu lęków.
Fińskie badania sugerują, że starsze kobiety, które są zadowolone z życia, cechują się lepszym zdrowiem kości.
To, co sami o sobie myślimy, przekłada sięna stan naszego zdrowia - gdy mamy do samych siebie szacunek i dobrze o sobie myślimy, naprawdę lepiej czujemy się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie.
Stres jest niezbywalnym elementem życia, niegdyś miał bezpośredni wpływ na zdolność przetrwania, dziś oddziałuje m. in. na naszą kreatywność i zdolność uczenia się. Jednak, kiedy się przedłuża i odczuwamy go zbyt często - jego skutki są katastrofalne zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu.
Warto zadbać o poczucie szczęścia i satysfakcji z życia - osoby, które to robią, mogą liczyć na dłuższe życie.
Zbilansowana dieta, ćwiczenia i dbałość o zdrowie fizyczne przekładają się na zdrowe starzenie się mózgu.
Nieleczone osłabienie słuchu skutkuje problemami psychicznymi, mówią przedstawiciele Amerykańskiego Stowrzyszenia Psychologicznego.
Australijscy uczeni ostrzegają, że siedzący tryb życia wpływa zgubnie nie tylko na figurę, może również sprzyjać odczuwaniu lęku.
Nie chodzi jedynie o białe pieczywo - wszystkie produkty, które zawierają znaczne ilości węglowoadnów rafinowanych (produkty przetworzone z cukrami prostymi) mogą sprzyjać depresji, mówią uczeni.
Depresja i zaburzenia osobowości stanowią częste przyczyny psychiczne, w wyniku których pacjenci w Belgii wnioskują o eutanazję uzasadniając swoją prośbę trudnym do zniesienia cierpieniem.
Sezon na truskawki ma się ku końcowi, więc nie warto zwlekać i zaopatrzyć się w te słodkie, zdrowe owoce, które jednak są przydatne nie tylko jako pyszny deser czy składnik dżemu - truskawki mają wiele zastosowań.
Człowiek sukcesu kojarzy się z osobą „pozbieraną", zdecydowaną, panującą nad sobą, etc., okazuje się jednak, że ludzie po pięćdziesiątce, którzy ogólnie mają bardzo dobrze rodzinnie, społecznie, finansowo, częściej nadużywają alkoholu.
„Samotność i poczucie bycia niechcianym jest najstraszniejszym ubóstwem", powiedziała Matka Teresa. Człowiek to animal sociale i kontakt z innymi jest mu niezbędny. Tymczasem problem izolacji się nasila.
Czas poświęcony na korzystanie z telefonu jest adekwatnym wskaźnikiem objawów depresji.