Masz kiepski nastrój? Trudno Ci się zmotywować, a bezzwłocznie musisz przystąpić do pracy? Dopadła Cię „chandra"? Potrzeba Ci natychmiastowego pozytywnego impulsu. Badania wykazały, że określone działania skutkują szybkim wzrostem poczucia szczęścia.
Stajesz się posępny/a i ponury/a? Nie, to nie musi być wina tego, że Twoja osobowość się zmienia czy też okoliczności są niesprzyjające, wystarczy, że się nie wyśpisz, a ogranie Cię „czarnowidztwo".
Warto wiedzieć o sobie nieco więcej, bo wtedy łatwiej jest sobą „zarządzać" - korygować błędy, skutecznie poprawiać humor, dystansować się do tego, co nas spotyka. Na stronie higherperspectives.com można znaleźć 14 potwierdzonych naukowo faktów psychologicznych, o których wiedza przyda się w różnych sytuacjach.
Mężczyźni częściej niż kobiety zmagają się z poważną formą łuszczycy.
Jeśli ich nie masz dzięki genom, postaraj się je wypracować - tych pięć cech pomaga odczuwać radość i satysfakcję z życia.
Zamartwianie niszczy nam życie - odbiera radość i wpędza w depresyjne nastroje. Nie pozostaje bez wpływu zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. A łatwo wpaść w spiralę myśli pełnych trosk i niepokoju, bo życie dostarcza doń wielu powodów. Warto z tym walczyć, by móc „swobodniej oddychać" na co dzień.
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale może wpływać na stan naszego umysłu. Odkryto, że określone dźwięki sprzyjają przywoływaniu dobrych wspomnień. Jeśli więc chcesz poprawić sobie humor, włącz odpowiednią melodię.
Objawy depresji są powszechniejsze na kilka lat przed menopauzą i uważa się że jest to pewien symptom mającego nadejść klimakterium.
Światowy Dzień Snu to międzynarodowe wydarzenie, które ma zwiekszać świadomość na temat znaczenia snu w życiu człowieka. Tegoroczny Dzień jest obchodzony pod hasłem: „Śpij spokojnie, pielęgnuj życie"
Naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego odkryli, że cotygodniowe sesje jogi i ćwiczenia oddechowe pomagają złagodzić objawy depresji. Takie ćwiczenia mogą być bardzo pomocnym uzupełnieniem terapii.
Depresja to poweszchna choroba, WHO szacuje, że cierpi na nią 300 milionów ludzi na całym świecie. Często jednak pozostaje niezdiagnozowana, bo pacjenci rzadko szukają profejsonalnej pomocy. Ciągle pokutuje przekonanie, że wystarczy „wziąć się w garść", by pokonać przykre objawy. Tymczasem dolegliwość niszczy życie i może prowadzić do samobójstwa. Tym bardziej więc warto postarać się pomóc temu, kto choruje na depresję.
Najczęstsze symptomy depresji to: głęboki smutek, apatia, utrata zainteresowania tym, co dzieje się dokoła. Chorzy tracą energię do działania, trudno im się skoncentrować i wykonywać codzienne obowiązki. Jednakże depresja może objawiać się także w znacznie mniej klarowny sposób - te cztery oznaki powinny nakłaniać do powinny nakłaniać do bliższego przyjrzenia się sobie lub komuś bliskiemu - w razie konieczności - poddania się profesjonalnej diagnozie.
Około miliona osób choruje w Polsce na łuszczycę. Brak dostępu do nowoczesnych terapii i leków oraz do specjalistów, słaba koordynacja leczenia, wysokie koszty z nim związane, trudności w dotarciu do informacji o chorobie, stygmatyzacja społeczna – to jedne z głównych problemów pacjentów. Leczenie łuszczycy w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia.
Według Światowej Organizacji Zdrowia na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, w tym ok 1,5 mln Polaków. W odpowiedzi na rosnący problem już po raz czwarty realizowana będzie ogólnopolska akcja psychodeukacyjna - RE:akcja w depresji. Przez cały miesiąc, w jedenastu miastach Polski, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach, zajęciach pracy z ciałem, warsztatach redukcji stresu oraz wielu innych. Akcja startuje 23. lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
Istotą leczenia klimatycznego jest celowe poddawanie pacjenta działaniu bodźców klimatycznych o określonym natężeniu i przez określony czas - w celu wywołania korzystnych dla przebiegu leczenia zmian czynnościowych, metabolicznych i morfologicznych. Zalecaniem klimatoterapii - kierując na leczenie sanatoryjne - zajmują się specjaliści balneoklimatologii.