Kolejne badania dowodzą, że regularny wysiłek fizyczny pomaga lepiej się poczuć psychicznie. Może zarówno zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby, jak i złagodzić już doświadczane objawy. Niestety, nie jest to stuprocentowo skuteczny „lek".
Problem zbytniego pocenia się jest bardzo wstydliwy i przeszkadza w codziennym życiu, dlatego warto osłabić jego objawy. Sprawdź, jak można zmniejszyć ten kłopot.
Od dawna wiadomo, że regularny wysiłek fizyczny poprawia nastrój i osłabia objawy zaburzeń emocjonalnych, teraz dokładniej przyjrzano się oddziaływaniu treningów na zdrowie psychiczne.
Osoby jedzące ciemną czekoladę rzadziej doświadczają objawów depresyjnych, wynika z badań. Uczeni zastanawiają się, czy sięganie po ten przysmak daje ochronne skutki przed depresją.
Bylica pospolita (Artemisia vulgaris) to wieloletnia roślina powszechnie występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Chińczycy od wieków stosują jej suszone liście w termopunkturze, tradycyjnej technice leczenia poprzez oddziaływanie ciepłem na odpowiednie punkty na ciele. Bylica jest też dość powszechnie wykorzystywana jako środek pobudzający trawienie i wspomagający menstruację. Sądzi się, że zioło pomaga również w depresji i łagodzi napięcie.
Nowe badania pokazują, że niski poziom witaminy D u osób starszych wiąże się z wyższym ryzykiem depresji.
Beztroskie dzieciństwo spędzone pod opieką kochających rodziców czy dziadków to nie tylko miłe wspomnienia w dorosłym życiu, okazuje się, że ma ważny wpływ na stan zdrowia w życiu dojrzałym.
Osłabienie pamięci nie musi oznaczać rozwoju problemów poznawczych i demencji, może być skutkiem stresu i przewlekłgo zmęczenia.
Regularne korzystanie z mediów społecznościowych może chronić zdrowie psychiczne, mówią uczeni z Michigan State University w East Lansing w USA.
Zgodny, stabilny związek pomaga zachować równowagę psychiczną i ochronić się przed różnymi zaburzeniami.
Jesteśmy jednością psycho-fizyczną, więc jedna sfera oddziałuje na drugą. Jeśli regularnie ćwiczysz, lepiej czujesz się na poziomie emoocjonalnym.
Praca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.
Problemy mentalne moga być skuteczniej leczone, jeśli leczenie poznawczo-behawioralne jest wpsierane specjalną aplikacją na smartfon.
Amerykanie opracowali substancję, która może nie tylko powstrzymać utratę pamięci, ale wręcz może pomóc odwrócić zaburzenia pamięci związane z depresją i otępieniem.
Twoje samopoczucie psychiczne nie pozostaje bez wpływu na układ trawienny. Kiedy się denerwujesz czy masz poczucie zagrożenia, proces trawienia spowalnia, a nawet się zarzymuje, to zaś oznaczać może skurcze jelitowe i biegunkę.