Problemy w pracy mają odzwierciedlenie w stanie naszego zdrowia. Jak się okazuje, tzw. wypalenie zawodowe może mieć szkodliwy wpływ na serce.
Mogłoby się wydawać, że podążanie za szczęściem prowadzi do radośniejszego sposobu funkcjonowania. Jednak nowe badania wykazały, że pragnienie poczucia szczęścia może mieć również negatywny skutek.
Dziś przypada tzw. "Blue Monday" - czwarty poniedziałek stycznia, dzień któremu przypisuje się tytuł najgorszego w całym roku.
Jeśli spiszesz swoje lęki i obawy, lepiej skonentrujesz się na zadaniach, jakich musisz się podjąć.
Jeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.
Większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę negatywnego wpływu papierosów na zdrowie fizyczne, ale niewiele dotychczas powiedziano na temat oddziaływania palenia na stan psychiczny.
Dzisiaj wielu ludzi powtarza, że pozytywne myślenie pomaga lepiej się czuć, ale nie warto udawać, żę się nie dostrzega własnego smutku - jego akceptacja to zdrowsze podejście na dłuższą metę, mówią uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.
Im więcej jesz wysokoprzetworzonych produktów spożywczych, tym wyższe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.
Stres ma związek z wyższym ryzykiem wielu różnych chorób i jeśli się przedłuża, nie tylko bardzo obniża jakość życia, ale też ma przełożenie na liczne problemy ze zdrowiem fizycznym. Ustalono też, że bardzo źle wpływa na podejmowanie decyzji.
Duńscy badacze ostrzegają, że samotność jest niebezpieczna zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Sprzyja poważnym, zagrażającym życiu chorobom.
Sen jest wskaźnikiem zdrowia mózgu, wszelkie zaburzenia w długości i jakości odpoczynku mogą być sygnałami dotyczącymi stanu psychicznego.
Opieka nad kimś bliskim, kto cierpi na chorobę Alzheimera, nowotwór, czy ma inne poważne schorzenie, wymaga ogromnej cierpliwości, elastyczności i wrażliwości. Nic dziwnego, że tak trudne zajęcie często odbija się na zdrowiu fizcznym i psychicznym samego opiekuna.
Wielu ludzi nie może doczekać się emerytury, która pozwoli odpocząć i samodzielnie zarządzać swoim czasem. Warto się do tego jednak przygotować, bo zmiany, jakie mają związek z zakończeniem zawowodych zajęć, bywają niekorzystne dla zdrowia i psychicznego dobrostanu.
Aktywnośc fizyczna poprawia ne tylko zdrowie fizyczne, kolejne badania pokazują, że regularne ćwiczenia mogą osłabić zaburzenia psychiczne, w tym depresję.
Ci, którzy mają poczucie celowości swojego życia, cechują się wyższymi szansami na długowieczność.