Dorrie Richards, licząca sobie 108 lat i pięć miesięcy oraz jej siostra Marjorie Ruddle, która w zeszłym miesiącu skończyła 105 lat, zdobyły tytuł najstarszego rodzeństwa na świecie.
Kobiety po siedemdziesiątce mogą przedłużyć swoje życie dzięki spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców, a także regularnym ćwiczeniom. Takie wnioski płyną z badań opublikowanych w Journal of the American Geriatrics Society, które zostały przeprowadzone przez uczonych z John Hopkins University i University of Michigan.
Jeśli chcesz żyć długo życie, podkreślaj to, co pozytywne i nie trać okazji do śmiechu, radzą uczeni, którzy odkryli, że stulatkowie to zwykle ekstrawertycy oglądający świat z optymistycznej i beztroskiej perspektywy.
Na zlecenie brytyjskiej organizacji charytatywnej WRVS European Social Survey przeprowadziło ankietę na temat Starzenia się w Europie (Ageing Across Europe) sprawdzając m. in. średnią ilość lat życia w zdrowiu na emeryturze. Polacy wypadli znacznie poniżej przeciętnej krajów OECD.
Nowe badania dają kolejny powód do tego, by zachęcać młodych do dłuższego pozostania w szkole, a starszych do realizacji idei kształcenia ustawicznego - odkryto, że dłuższa edukacja jest związana z dłuższym życiem.
Najstarszy mężczyzna na świecie skończył 115 lat. Świętował je z przedstawicielami czterech pokoleń swojej rodziny.
Na najważniejsze decyzje życiowe, takie jak te o małżeństwie, rozwodzie, aborcji, posiadaniu dziecka czy studiowaniu podświadomie może oddziaływać wiara w długość własnego życia.
99-letnia mieszkanka Londynu będzie najstarszą spośród ośmiu tysięcy osób, które pobiegną przez Wyspy Brytyjskie z olimpijską pochodnią.
101-letnia mieszkanka stanu Utah została oficjalnie uznana za najstarszą kobietę, która w tandemie skoczyła na paralotni. Staruszkę wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa.
Chociaż dla większości osób wiedza na temat długości życia wiąże się z pytaniami, na które lepiej nie znać odpowiedzi, to dla medycyny może mieć ona pozytywne implikacje. Naukowcy z Uniwersytetów w Glasgow i Exeter w Wlk. Brytanii opracowali być może nowy sposób na sprawdzenie, jak długo dana osoba będzie żyć, na podstawie analizy DNA.
Naukowcy z Instytutu Medycyny Społecznej i Zapobiegawczej Uniwersytetu w Zurychu przeanalizowali dane ponad 8000 osób obejmujących okres ponad 30 lat. W latach 1977 - 1979 uczestnicy zostali poproszenio ocenę swojego stanu zdrowia jako doskonałego, dobrego, dostatecznego, słabego, albo bardzo słabego. Wyniki badań wskazują, że to jak oceniasz własne zdrowie, ma wpływ na długość życia.
Średnia długość życia wzrasta i oznacza to rozpowszechnienie problemów zdrowotnych związanych z wiekiem. Jednocześnie jednak możemy obserwować sędziwych, ale będących w świetnej formie ludzi, dla których wiek to tylko liczba.
Superstulatek (ang. supercentenarian) to określenie osoby, która ma co najmniej 110 lat. Uczeni postanowili zbadać fenomen tej imponującej długowieczności i uważają, że tak sędziwi ludzie są „obdarzeni" specjalnymi genami, które gwarantują niezwykle długie życie.
Ena Pugh i Lily Millward, uznane za najstarsze żyjące bliźniaczki na świecie i wpisane do Księgi rekordów Guinnessa, skończyły 102 lata.
Jeśli ktokolwiek zna tajemnicę małżeńskiego szczęścia, to są to państwo Robert i Susan Erskine z Wielkiej Brytanii - spędzili wspólnie 75 lat.