Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Jako animal sociale każdy z nas do pewnego stopnia potrzebuje towarzystwa innych ludzi. Ta potrzeba jest tak podstawowa dla dobrego zdrowia, jak odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Jose Aguinelo dos Santos, mężczyzna mieszkający w domu spokojnej starości w Bauru w Brazyli, być może ma aż 126 lat!
Trend późnego macierzyństwa może mieć swoje dodatkowe (poza ekonomicznym) uzasadnienie - wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem długowieczności.
Wczoraj w amerykańskim szpitalu zmarł najstarszy mężczyzna na świecie, Polak z pochodzenia - Alexander Imich. Miał 111 lat.
Gwatemalska kobieta w listopadzie tego roku ma skończyć 121 lat. Jeśli te dane zostaną potwierdzone, zyska miano najstarszej żyjącej osoby na świecie.
Podobno w narzekaniu jesteśmy jedną z najlepszych nacji. Owszem, powodów mamy dość sporo, a gdy do rozmaitych zewnętrznych kłopotów dochodzą jeszcze te związane ze starzeniem się - jak najbardziej jesteśmy usprawiedliwieni. A może na przekór (sobie? rzeczywistości?) warto zobaczyć wiek seniorski nieco inaczej... oto kilkanaście przewrotnych prawd o jesieni życia.
Blokując zdolność organizmu do odczuwania bólu można żyć dłużej, mówią uczeni. U ludzi ból łagodzi składnik papryki chili, więc słynna ostra przyprawa może okazać się kluczem do długiego zdrowego życia.
Najprawdopodobniej najstarszą kobietą na świecie jest 116-letnia Peruwianka Filomena Taipe Mendoza, jeśli chodzi mężczyzn zaś - tytuł ten przypada pochodzącemu z Polski Alexandrowi Imichowi.
Dowód osobisty Filomeny Taipe Mendozy zawiera datę urodzenia: 20 grudnia 1897. Kobieta więc liczy sobie 116 lat i w takim razie jest najstarszą żyjącą osobą na świcie. O trzy miesiące młodsza od niej jest dzierżąca dotychczas tytuł najbardziej sędziwej Japonka Misao Okawa.
Uczeni zbadali krew zmarłej w wieku 115 lat kobiety. Analizy dostarczają ciekawych informacji na temat prawdopodobnych czynników długowieczności.
Homary stanowią jedno z najwykwintniejszych i nie najtańszych dań, okazuje się jednak, że skorupiaki te mogą „zaoferować" znacznie więcej - być może stanowią klucz do długowieczności.
Jeśli chodzi o zdolność do współodczuwania, w najwyższym stopniu cechują się nią starsze kobiety, ci którzy stracili kogoś bliskiego oraz osoby o naturalnie silnej umiejętności odczuwania stanów psychicznych innych. Natomiast wyższa empatia jest związana z większymi szansami na osiągniecie długowieczności.
88-letnia Gillian Lynne jest w świetnej formie, do tego stopnia, że wydała i promuje DVD z filmem, w którym prezentuje ćwiczenia dla osób każdym wieku.