Izolacja społeczna przekłada się na niższą oczekiwaną długość życia. Także, gdy jest ona dobrowolnym wyborem życiowym.
Wiek średni zaczyna się w wieku 60 lat, mówią uczeni. Na podstawie nowych badań modelowania populacji uczeni szacują, że ze względu na wzrost długości życia, wiek, który był uważany za starszy, powinien być uznawany za średni.
Wiele zależy od nas samych, jeśli chodzi o stan zdrowia. Owszem, geny mogą sprzyjać wielu chorobom, a „wypadki chodzą po ludziach", ale i tak mamy duże możliwości w zakresie zapewnienia sobie długowieczności. Jeśli zastosujesz się do poniższych rad, z większym prawdopodobieństwem możesz liczyć na świętowanie setnych urodzin.
Nawet krótkie sesje energicznych ćwiczeń mogą zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci.
116-letnia Gertrude Weaver zmarła pięć dni po tym, jak uzyskała tytuł najstarszej osoby na świecie w związku ze śmiercią Japonki Misao Okawy.
Zmarła Japonka Misao Okawa, która dzierżyła tytuł najstarszej osoby na świecie. Miała 117 lat.
Kathleen Hayes Rollins Snavely ukończyła w zeszłym miesiącu 113 lat, a teraz stała się najstarszą obywatelką w historii swojego kraju.
Orzechy słusznie zyskały miano superjedzenia - badania wykazały, że umieszczenie ich w swoim jadłospisie pomoże żyć dłużej.
Chadzanie do sauny staje się coraz popularniejszym sposobem na relaks. Wielu ludzi chętnie spędza tak zimne dni. I słusznie, mówią fińscy uczeni - to jest dobre dla zdrowia i sprzyja długowieczności.
Florence Davies i Glenys Thomas z Abertridwr w Glamorgan w Południowej Walii urodziły się w listopadzie 1911 roku. Najprawdopodobniej są najstarszymi żyjącymi bliźniaczkami.
109-letni Alfred Date spędza czas robiąc na drutach swetry dla pingwinów. Ubrania mają chronić zwierzęta przed wyciekami oleju.
Sakari Momoi z Japonii jest najstarszym mężczyzną na świecie. 5-go lutego skończył 112 lat.
Polska aktorka Danuta Szaflarska obchodzi dziś setne urodziny. - Rzadko spotyka się osoby o takiej klasie, takim poczuciu humoru i pogodzie ducha - mówi o aktorce reżyser Dorota Kędzierzawska.
Dążenia do odkrycia eliksiru życia, fontanny młodości czy sadzawki nektaru nieśmiertelności przez całe stulecia nie dawały spokoju alchemikom i badaczom. Czy możemy żyć wiecznie? Misja, jaką podjęli przedsiębiorcy z Krzemowej Doliny, ma przynieść odpowiedź na to pytanie.
Naturalny zapach ciała rzeczywiście zmienia się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym staje się przyjemniejszy i mniej intensywny.