Facebook to jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Nic dziwnego więc, że jego funkcjonowanie analizują sojologowie czy psychologowie. Teraz powiązano określone działania na Facebooku z szansami na długowieczność.
Polscy emeryci nie mogą „poszaleć" po otrzymaniu świadczenia, ale z zakupów powinni robić rytuał. Okazuje się, że częste spacery do sklepów pomagają przedłużyć życie.
Tegoroczna jesień nie należy do najprzyjemniejszych. Jest zimno, deszczowo i pochmurno. Pomimo takiej aury, warto jednak codziennie spędzać choć trochę czasu na zewnątrz, bo to przydaje ważnych korzyści dla zdrowia i samopoczucia.
W ostatnim stuleciu średnia długość życia znacznie wzrosła, a to ze względu na niebywały rozwój medycyny i powszechną wiedzę na temat higieny. Tak znaczny postęp najprawdopobniej będzie miał swój kres, mówią badacze.
W ostatnich latach często pisano o diecie śródziemnomorskiej jako o świetnym sposobie na ochronę przed różnymi chorobami, dobre zdrowie fizyczne, a nawet samopoczucie psychiczne. Teraz podaje się kolejny powód, dla którego warto stosować śródziemnomorski jadłospis - jest on afrodyzjakiem.
Na dowodzie osobistym Indonezyjczyka Mbah Gotho widnieje data 31 grudnia 1870, a więc mężczyzna ma 145 lat!
Z pewnością otyłość nie sprzyja zdrowiu, bo często wiąże się m. in. z chorobami serca czy cukrzycą, ale wahano się co do jej realnego wpływu na długowiecznosć. Teraz przedstawiono kolejne analizy, z których wynika, że otyłość w istocie skraca życie.
Trzeba jeść orzechy, oliwę z oliwek, ryby i nasiona, a będzie można żyć dłużej i zdrowiej.
Naukowcy nie potrafią zbadać, czy wyznawanie jakiejś religii w istocie zapewni wieczne życie w duchowej formie, ale byli w stanie wykazać, że bycie religijnym przedłuża ziemskie życie...
Profesor Laura Carstensen ze Centrum Długowieczności Uniwersytetu Stanforda wyjaśnia, dlaczego ludzie starsi są szczęśliwsi.
Zalecenia co do ilości czasu poświęconego na wysiłek fizyczny nie są wygórowane, bo to 150 minut umiarkowanych ćwiczeń tygodniowo, ale i tak trudno nam je wypełniać. Oto dobra wiadomość - już znacznie krótsze treningi przydają zdrowia i szans na długowiecznosć.
Starzejemy się różnorako - zewnętrznie (zmienia się nasz wygląd), psychicznie (poprzez nabywanie życiowych doświadczeń), emocjonalnie (gdy uczymy się nowych reakcji na różne zmiany), a także biologicznie (nasze ciągle ciała się zmieniają). Jednocześnie każdy z nas ma własną definicję starości i okazuje się, że może być ona diametralnie odmienna od tej postulowanej przez innych. A jak starzenie ma się do śmierci? I jakie mamy szanse na długowieczność?
Jak podaje WHO, rośnie średnia długość życia. W ostatnich latach nawet bardzo szybko.
Wiele dotychczasowych badań wykazało, że utrata współmałżonka oznacza nie tylko silny stres i głęboką żałobę, ale także wyższe ryzyko problemów zdrowotnych, a nawet przedwczesną śmierć. Teraz włoscy uczeni wskazują, że niebezpieczeństwo wcześniejszego zgonu nie dotyczy kobiet, które przeżyły męża.
Stan emocjonalny reanie wpływa na zdrowie fizyczne. Poczucie szczęścia naprawdę poprawia i wydłuża życie.