W Japonii rośnie liczba osób przekraczających setny rok życia. Najstarsza mieszkanka tego kraju ma w tej chwili 113 lat.
Aktywność fizyczna to niezwykle ważny element naszego życia, nawet osoby, które nie mają czasu na regularne odwiedzanie siłowni czy basenu mogą zbadać o kondycję, wystarczy zrezygnować z windy.
Jim Christou zaczął pracować dla Westwood Masonic Centre w miejscowości Welling (hrabstwo Kent) niedługo po wojnie, najpierw był kelnerem, potem awansował na barmana. Skończył sto lat, ale wciąż napełnia klientom kufle.
Powszechnie wiadomo, że na długość życia wpływa stan zdrowia, dostęp do opieki medycznej, dieta, styl życia. Te wszystkie czynniki są w ogromnym stopniu związane z miejscem zamieszkania.
W indyjskim stanie Radżasthan zmarł najstarszy mieszkaniec tego kraju - 138 – letni Haji Habib Mian.
Lekarze i dietetycy podkreślają wpływ diety na jakość i długość naszego życia. Przekonaniu o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie zaprzecza brytyjski stulatek.
Dożycie późnej starości w dobrym zdrowiu staje się coraz łatwiejsze; po pierwsze dzięki postępowi medycyny, po drugie dlatego, że coraz więcej wiemy na temat tego, co szkodzi naszemu organizmowi.
Kanadyjskie rodzeństwo Theriaultów z prowincji Nowy Brunszwik chce trafić do Księgi Rekordów Guinessa jako najliczniejsze grono braci i sióstr będących w wieku emerytalnym. Jest ich razem osiemnaścioro i wszyscy przekroczyli już 65 rok życia. Mają w sumie 40 dzieci i 46 wnucząt.
Na długość życia wpływa wiele czynników, do najważniejszych z nich należą dieta oraz nasze codzienne przyzwyczajenia.
101 - letni Clarence i 99 - letnia Mayme Vail z Minnesoty obchodzą w tym roku 83 rocznicę ślubu. Jako nietypowy ślubny prezent otrzymają wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, są bowiem parą małżeńską o najdłuższym stażu w USA.
Naukowcy z Cambridge University twierdzą, że wystarczy w prowadzić w swoje życie niewiele zmian, aby je przedłużyć nawet o 14 lat. Dokładniej, badacze ustalili, że recepta na dłuższą egzystencję powinna zwierać cztery główne składniki: aktywność fizyczną, sporadyczne picie alkoholu, stosowanie zdrowej diety oraz unikanie palenia tytoniu.
Naukowcy od dawana starają się znaleźć sposób na poprawienie jakości życia oraz wydłużenie ludzkiego życia.
W ciągu ostatnich lat zwiększyła się średnia długość życia Chińczyków – wynika z raportu, który został opublikowany w Pekinie.
Zgodnie z zapisem w Księdze Rekordów Guinessa za najstarszego mieszkańca naszej planety uważa się 115 - letniego Portorykańczyka. Mieszkaniec Ukrainy żył o dwa lata dłużej, jednak nie zdążono tego odnotować.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King’s College w Londynie oraz uczonych z USA, podwyższony poziom witaminy D w organizmie przyczynia się do niwelowania stanów zapalnych, które mają wpływ na proces starzenia się. Ponadto, większa ilość witaminy D dodatnio wpływa na układ odpornościowy.