Nazywa się Maria Lucimar Pereira i mieszka w Brazylii, jest potencjalną nową rekordzistką w długowieczności, urzędnicy twierdzą bowiem, że liczy sobie 120 lat.
100-letnia kobieta z Taksasu w piątek otrzymała dyplom ukończenia szkoły średniej. - Potrzeba mi było na to stu lat, ale wreszcie jestem absolwentką liceum - powiedziała 100-letnia Thelma Dyess podczas ceremonii wręczania dyplomów. Kobieta była jednym z 389 abiturientów.
Hormon naturalnie produkowany przez organizm okazał się znacznie poprawić długoterminową rekonwalescencję po udarze.
Twórcy Ksiegi Guinness World Records oficjalnie uznali 114 -letnią Marię Gomes Valentimza najstarszą żyjącą osobę na świecie.
Nieśmiertelność nie należy do największych marzeń ludzkości. Tylko 15% ludzi pragnie żyć wiecznie i zaledwie 9% chciałoby żyć ponad 100 lat - czytamy w The Mirror.
Standard życia jest wyższy niż kiedykolwiek i ludzie żyją dłużej. Według Europejskiej Rady Informacji o Żywności (EUFIC) możemy teraz liczyć na 78 lat życia w porównaniu z 72 odnotowanymi w latach 80. XX w. Europejczycy dożywają również do nieco ponad 60 lat w dobrym zdrowiu i bez upośledzeń wpływających na codzienne zajęcia - według przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) raportu pt. "Zdrowie i opieka zdrowotna w zarysie: Europa 2010". Pytanie, jakie się pojawia, brzmi: czy ludzie mogą żyć w zdrowiu dłużej?
100-letni Forrest Lunsway i 90-letnia Rose Pollard po dwudziestu ośmiu latach znajomości w marcu bieżącego roku wzięli ślub. Są najprawdopodobniej najstarszymi nowożeńcami na świecie. Teraz dzielą się z dziennikarzami sekretem swojej długowieczności, który może wprawić lekarzy w zdumienie...
Zmarł Claude Stanley Choules, ostatni znany weteran walk w pierwszej wojnie światowej.
Mieszkająca w USA 114-latka Besse Cooper została oficjalnie uznana za najstarszą na świecie osobę.
Uczeni wskazują na kolejny element mający cudowną moc wydłużającą życie - tym razem długowieczność zapewnić ma lit.
Czuć się dobrze z samym sobą oznacza zwiększyć pewność siebie, ale nie tylko. Okazuje się, że optymiści i ludzie szczęśliwi dłużej pozostają emocjonalnie i fizycznie zdrowi.
Kiedy w naszym kręgu kulturowym dominowała teoria Marksa, eksperci z różnych dziedzin wskazywali na środowisko jako fundament zarówno dla rozwoju osobowości, jak i ewentualnego narażenia na choroby. Potem sytuacja diametralnie się zmieniła i w ostatnich latach uzasadnieniem dla przeróżnych dolegliwości miały być geny. Dziś trendy te wydają się mieć podobną siłę oddziaływania. Uczeni odkryli ostatnio, że geny są mniej istotne niż styl życia, jeśli chodzi o długowieczność.
Wyniki nowych badań pokazują, że palenie tytoniu odpowiada w 40% - 60% za różnicę w umieralności między mężczyznami a kobietami w Europie. Alkohol jest przyczyną około 20% tej różnicy między płciami. Odkrycia opublikowane w czasopiśmie Tobacco Control podkreślają konieczność podjęcia działań w zakresie zdrowia publicznego w celu zwalczania tych szkodliwych zachowań.
Obserwowanie zmieniającego się świata przez trzy wieki daje szeroką perspektywę. Taka okazja trafiła się Walterowi Breuningowi, który urodził się w XIX wieku. Dziś dzieli się swoimi doświadczeniami i „sposobami na długowieczność".
Ostatnie badania pokazują, że można ocenić szanse na długowieczność osoby dojrzałej na podstawie tego, jak szybko chodzi. Im bardziej energiczny marsz, tym większe prawdopodobieństwo długiego życia.