Jeżeli wzięliśmy kredyt na znaczną kwotę, warto zastanowić się nad zawarciem dobrego ubezpieczenia na życie. Takie rozwiązanie, w przypadku śmierci czy poważnej choroby, nie pozostawi rodziny z dodatkowym problemem w postaci długu. Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie na życie i na jakie wydatki z tego tytułu należy się przygotować?
Łączna kwota zaległych płatności na koniec stycznia 2013 roku wyniosła 38,52 miliarda złotych i w ciągu ostatnich czterech miesięcy wzrosła o 1,49 miliarda złotych. W tym samym czasie w całej Polsce przybyło ponad 37 tysięcy dłużników – wynika z 22. edycji Raportu InfoDług, opracowanego przez BIG InfoMonitor.
Najbardziej zadłużone szpitale w Polsce to instytuty podległe Ministrowi Zdrowia, strat nie przynosi tylko jeden spośród szesnastu - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Kondycja finansowa pięciu szpitali - instytutów badawczych jest bardzo trudna, ich łączne zadłużenie wynosi 283 mln. Może to zagrażać istnieniu i działaniu instytutów w obecnej formie. Najgorszej jest w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytucie Reumatologii.
Liczba osób mających problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań pod koniec Maja wynosiła ponad 2,1 miliona, wynika z 16. edycji raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor, firmę prowadząca Rejestr Dłużników. Grupa ta powiększyła się o ponad 3% od ostatniego badania.
Standardowe porady doradców finansowych dla osób z problemami finansowymi są niestety najczęściej nierealne do wprowadzenia w życie. Kredyt konsolidacyjny pod nieruchomość? Super, ale przecież rzadko który kredytobiorca dysponuje tak wartościowym zabezpieczeniem. Co zrobić, aby wyjść z pętli kredytowej, radzą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.
Aż 22 procent Polaków nie widzi nic złego w pożyczaniu pieniędzy, aby godnie urządzić święta Bożego Narodzenia. Jednocześnie 17 procent (ok. 5,24 mln) na spłatę stałych zobowiązań, w tym rat kredytu, przeznacza ponad połowę swoich dochodów – są więc zagrożeni bankructwem.
Wolny czas najchętniej spędzają w centrach handlowych, a ich mieszkania wypełnione są niepotrzebnymi rzeczami, kupionymi pod wpływem impulsu. Zakupy są dla nich lekiem na wszystko. I nawet gdy portfel zieje pustką, ich życiowym motto jest zdanie wypowiedziane przez Marilyn Monroe: „Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy”. Liczba zakupoholików - bo o nich mowa - stale rośnie. Co więc robić, gdy zakupy stają się celem życia, a pieniądze rozpływają się jak kamfora?
Ponad 42 procent Polaków odczuło pogorszenie sytuacji finansowej w swoich gospodarstwach domowych - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. Jednocześnie zdecydowana większość respondentów - ponad 85 procent - deklaruje, że nie zdarza im się zalegać z płatnościami. W pierwszej kolejności Polacy regulują opłaty za wodę, prąd, gaz oraz czynsz za mieszkanie. Najmniej chętnie regulujemy długi wobec bliskich.
50 procent więcej zawartych ugód niż w poprzednich dniach miesiąca, 66 procent więcej nowych kontaktów z dłużnikami - to efekty pierwszego ogólnopolskiego Dnia bez Długów, jakie odnotowała firma KRUK.
Jak wynika z najnowszego raportu InfoDług opublikowanego przez InfoMonitor ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań Polaków wynosi 12,06 miliarda złotych. Tylko w ciągu ostatniego kwartału kwota ta wzrosła o ponad 20%.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym. Nowelizacja wprowadzająca upadłość konsumencką daje szansę dłużnikom, którzy bez swojej winy stali się niewypłacalni. To nowość w polskim prawie, która zacznie obowiązywać już w pierwszych miesiącach 2009 r.
Z najnowszego z raportu InfoDług przygotowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A., wynika, że łączna kwota zaległych płatności klientów w Polsce wynosiła w listopadzie 8,12 miliarda złotych. Liczna naszych długów stale rośnie, a w ostatnim kwartale wzrosła dwukrotnie szybciej niż średnio w poprzednich pięciu kwartałach. Ponad 1,2 miliona osób zalega z płatnościami powyżej 60 dni.
Spłatą kredytów, które 82- letnia kobieta zaciągnęła w co najmniej dwóch bankach może zostać obciążona rodzina.