Zdarza się, że w czasie pracy musimy załatwić prywatną sprawę lub wyjść z firmy wcześniej. Na takie zdarzenia pracodawcy patrzą raczej niechętnie. Jak można regulować tego typu sytuacje, aby nie wprowadzać zbędnej biurokracji i utrzymać płynną organizację pracy w firmie?
Czy udając się do szkoły tańca, fitness klubu, pływalni, na mecz lub koncert - zawsze korzystamy w pełni z naszych praw? UOKiK radzi, na co zwrócić uwagę, zawierając umowę z przedsiębiorcami organizującymi czas wolny
To truizm, że osoby starsze, będące na emeryturze, mają zdecydowanie więcej czasu wolnego do zagospodarowania. Część z nich jest w stanie sama go sobie zorganizować, jednak duża grupa seniorów potrzebuje w tym zakresie dodatkowego wsparcia. Jak je zapewnić i jednocześnie zmotywować osoby starsze do aktywnego życia?
Anthony Hopkins lubi spędzać samotne wieczory przed telewizorem. Aktor przyznał, że ma słabość do programów reality show, które najchętniej ogląda zupełnie sam.
Więcej oleju w głowie, święty spokój i pełnia życia - mówią seniorzy o plusach swojego wieku. W drugim tygodniu grudnia pytali o nie ankieterzy w największych miastach Polski. Sonda „60 plusów bycia seniorem" została przeprowadzona na zlecenie organizatorów Programu 60+.
Jak nowe technologie mogą nam pomóc w zarządzaniu czasem? Aby twórczo działać, pracować oraz rozwijać się, trzeba pamiętać szczególnie o czasie wolnym i to właśnie z niego czerpać energię.
Praca i codzienne obowiązki wydają się wypełniać cały dzień. W efekcie znalezienie czasu na rozwój hobby czy po prostu oddanie się prostej przyjemności czytania lub długiej, aromatycznej kąpieli, bywa prawdziwym wyzwaniem. Z drugiej strony, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo tracimy czas na aktywności, którym świadomie nie poświęcilibyśmy zbyt wielu chwil.
Bujany fotel, ciepłe kapcie i serial w telewizji? Ten wizerunek seniora odchodzi już do lamusa. Choć błogie lenistwo ma swoje uroki - seniorzy coraz częściej traktują wolny czas jako szansę na aktywność, kontakty towarzyskie i rozwijanie zainteresowań.
Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal HolidayCheck, Polak na wakacjach nie stroni od alkoholu, ale nie inaczej jest z przedstawicielami innych nacji. Także Rosjanie, Anglicy i Niemcy słyną z tego, że lubią sobie wypić. Co ciekawe, zdaniem obcokrajowców, to wcale nie Polacy biją rekordy na tym polu.
Z czego zrezygnujesz najprędzej w razie konieczności: z Internetu, telewizji czy telefonu komórkowego? Na to zadane przez miesięcznik Reader's Digest pytanie, w większości krajów padała najczęściej odpowiedź: telewizor. Co ciekawe, to kobiety byłyby bardziej skłonne odmówić sobie ulubionych programów.
W 2008 roku statystyczny Polak poświęcił na oglądanie telewizji 3 godziny i 26 minut dziennie, czyli blisko o 7 minut więcej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku największą widownię telewizyjną zgromadziła transmisja drugiej połowy meczu Austria – Polska podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Z badania, jakie przeprowadzili socjologowie z Uniwersytetu w Maryland wynika, że ludzie, którzy uważają się za szczęśliwych, spędzają przed telewizorem o 20% mniej czasu, niż ci, którzy czują się nieszczęśliwi.
Zachodnie sklepy z oprogramowaniem komputerowym odnotowały pojawienie się nowej grupy kupujących. Siwowłosi klienci wypowiadają wojnę emerytalnej nudzie i szturmem ruszają na zakupy programów, które umilą im wolne chwile.
Z porównania badania TNS OBOP dla Centrum Myśli Jana Pawła II z sondażami CBOS, które zostało przeprowadzone przez "Rzeczpospolitą" wynika, że Polacy coraz rzadziej uważają pracę za najistotniejszą wartość w życiu. Dla rodaków nadrzędną sprawą jest rodzina (88 procent) i ich pociechy (74 procent), a także czas wolny.