W nocy z 24 na 25 marca o godzinie 2.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 3.00. Czas zimowy zmienia się na letni. Zmiana ta ma wpływ na komunikację, transport, pracę w trybie zmianowym ale też na nasze samopoczucie - zarówno w krótkim jak i w dłuższym okresie.
Ludzie, którzy dążą do uzyskania poczucia szczęścia, często dostrzegają, że nie mają wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, co paradoksalnie sprawia, że czują się nieszczęśliwi, mówią psycholodzy z Rutgers University i University of Toronto Scarborough.
Mówi się, że "czas to pieniądz". Okazuje się jednak, że gdy chodzi o szczęście - czas jest cenniejszy niż pieniądze.
W niedzielę, 31 marca o godzinie 2.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego.
Życie w biegu daje nam się we znaki na co dzień. Jednak może warto potraktować je jako wyzwanie, a nie uciążliwość? Zobacz, jak duże, pozytywne zmiany w zarządzaniu Twoim czasem wprowadzić mogą poniższe wskazówki. Daj się zaskoczyć tym, jak niewiele potrzeba, aby zrobić wiele więcej!
Badania pokazują, że co piąty pracujący Polak traci na dojazdy do pracy nawet do 40 godzin miesięcznie. Cenne minuty tracimy też w kolejkach do kasy w sklepie czy w poczekalni u lekarza. To jednak momenty, które wcale nie muszą być zmarnowane. Czas na to, by ten czas doskonale wykorzystywać. Jak go znaleźć?
25 marca o godzinie 2.00 przestawimy wskazówki zegarów na godzinę 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego.
Dziś w nocy o godzinie 3.00 wskazówki zegarów należy cofnąc o godzinę. Od tego momentu zacznie obowiązywać - aż do wiosny - czas środkowoeuropejski. Zegary przestawia się w około 70 krajach na całym świecie. Zmiana czasu z roku na rok budzi jednak coraz większe kontrowersje.
Już w najbliższy weekend zmieni się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.
Kobiety chętnie skorzystałyby z dodatkowych 3 godzin wolnego czasu w tygodniu - co piąta (21%) internautka przeznaczyłaby je dla rodziny i dzieci, co siódma (14%) na realizowanie własnych pasji, a co ósma (12%) na podróże – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Wbrew pozorom nie tak trudno je wygospodarować, bo jak pokazuje badanie, cenne godziny tracimy w marketach na większe zakupy spożywcze – aż 79% ankietowanych pań poświęca na to przeszło godzinę tygodniowo, z czego połowa (54%) nawet więcej niż dwie godziny. Jednocześnie 27% respondentek wskazuje, że sporo czasu marnuje w kolejkach do kas, zaś 25% na sam dojazd do i ze sklepu.
W naszym kraju każdego roku odnotowuje się około 60-70 tysięcy przypadków udaru mózgu i około 30 tysięcy spowodowanych nim zgonów. 30 października obchodzimy Światowy Dzień Udaru Mózgu – to świetna okazja do zwrócenia uwagi na tę chorobę i jej konsekwencje. Stowarzyszenie „Udarowcy – liczy się wsparcie” przypomniało, że w dla osób chorych ogromne znaczenie ma czas - w ciągu 4,5 godziny od wystąpienia pierwszych objawów możliwe jest skuteczne leczenie.
Zmiana czasu w Polsce następuje dwa razy w roku: w ostatnią niedzielę marca - zmieniamy czas na letni, a w ostatnią niedzielę października - na zimowy. Manipulacje te podyktowane są głównie kosztami ekonomicznymi - oszczędność energii, niższe koszty pracy, lepsze przystosowanie człowieka do zmian zachodzących w środowisku. Czy mają wpływ na nasze samopoczucie, zachowania i czy zdajemy sobie z tego sprawę?
Madonna przyznała, że godzenie pracy z życiem osobistym wymaga sporo pracy i wyrzeczeń. 53-letnia artystka wychowuje czworo dzieci, kręci filmy, nagrywa płyty i koncertuje. Od jakiegoś czasu spotyka się też z 24-letnim Brahimem Zaibatem. Dla każdej z ukochanych osób musi znaleźć czas w przerwach między pracą na planie i nagraniami.
„A więc ciekawi Cię kiedy umrzesz? Stoisz właśnie przed narzędziem, które wyjawi Ci najbardziej poszukiwaną informacje przez niemal każdego człowieka - datę jego śmierci”. Taki komunikat pojawia się na stronie zawierającej „zegar śmierci”. Portal oferuje sprawdzenie, kiedy dobiegnie kres naszej ziemskiej egzystencji...
Fundacja na rzecz Kobiet JA KOBIETA zaprasza dojrzałe Panie do udziału w projekcie „Matki matkom - podaruj czas”. W jego ramach utworzony zostanie Społeczny Bank Czasu czyli system, w którym ludzie mogą wzajemnie wymieniać się usługami, płacąc za nie czasem, a nie pieniędzmi (np. ja idę na spacer z dzieckiem, a w zamian ktoś inny udzieli mi porad prawnych).