Pomimo przeprowadzonych jakiś czas temu badań, popierających teorię, że cynamon może wspierać kontrolę cukru we krwi, jest wciąż zbyt wcześnie, by polecić tę przyprawę osobom chorym na cukrzycę. Najnowsze badania przeprowadzone na 43 osobach dorosłych z cukrzycą typu drugiego, pokazują, że cynamon, przyjmowany przez trzy miesiące, nie wpłynął na zmianę ilości cukru we krwi, insulinę, ani poziom cholesterolu.
Badania pokazują, że u osób starszych, które wybrały pełnoziarniste posiłki, stwierdzono niższą śmiertelność z powodu chorób układu krążenia, niż u tych, którzy nie jedzą ziaren. Seniorzy, którzy jedzą pełnoziarniste posiłki są w grupie mniejszego ryzyka wystąpienia cukrzycy, czy chorób serca.
Osoby chorujące na cukrzycę są zazwyczaj skazane na codzienne przyjmowanie insuliny w formie zastrzyków. Ponieważ terapia ta często utrudnia życie, naukowcy wciąż szukają alternatywnej metody walki z chorobą.
Po sześciu miesiącach od momentu wejścia na rynek producent Maxigry, leku na zaburzenia erekcji, myśli o jej zgłoszeniu do refundacji. Jesienią wniosek w tej sprawie najprawdopodobniej trafi do Ministerstwa Zdrowia. Wcześniej producent leku przeprowadzi konsultacje społeczne i środowiskowe.
Naukowcy obserwujący chorych, którzy przeszli operację pozwalającą na omijanie przez pokarm dwunastnicy, odkryli, że zabieg ten może być pomocą nie tylko dla osób cierpiących z powodu otyłości, ale również dla chorujących na cukrzycę II typu.
Dla dwóch milionów chorych na cukrzycę, pojawia się ogromna szansa - Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza wprowadzić system tzw. kompleksowej ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nad chorymi cierpiącymi na tę chorobę. Dla pacjentów oznacza to możliwość wyboru poradni specjalistycznej i złożenia deklaracji wyboru lekarza - pisze "Dziennik Polski".
Receptory, które wykrywają glukozę oraz kontrolują jej metabolizm znajdą się nie tylko na języku, ale również w jelitach. Odkrycie to może przyczynić się do opracowania nowych metod leczenia otyłości i cukrzycy II typu.
Oczy są bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, na ich kondycję wpływa wiele czynników zewnętrznych. Czynniki te mogą powodować podrażnienia, reakcje alergiczne, łzawienie, lub uczucie suchości.
Niedokrwistość czyli anemia diagnozowana jest w przypadku stwierdzenia niższych niż wskazuje norma wartości hemoglobiny i erytrocytów oraz objawów, jakie im towarzyszą. Wyróżnia się niemal 100 odmiennych typów niedokrwistości. W związku ze zróżnicowanymi przyczynami wystąpienia choroby, dzieli się ją jednak na trzy główne grupy: niedokrwistość pokrwotoczna (spowodowana utratą krwi), niedokrwistość wynikająca ze zmniejszonego wytwarzania krwinek czerwonych i zaburzeń wytwarzania hemoglobiny, niedokrwistość spowodowana skróconym czasem życia czerwonych krwinek.
Jak wykazały badania naukowców z Warwick University chorzy na cukrzycę, znacznie częściej niż osoby zdrowe cierpią na dolegliwości związane niedoborem witaminy B1.
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.
Kurkuma wykorzystywana jest jako przyprawa do wielu potraw i przypraw, najbardziej znaną z nich jest curry. Ze względu na intensywny żółty kolor kurkuma była początkowo wykorzystywana jako barwnik, później odkryto jej zastosowanie kulinarne, w tej chwili trwają badania nad wykorzystaniem kurkumy w medycynie.
Nie można czuć się najlepiej, kiedy lekarz stwierdzi u nas zespół przewlekłego zmęczenia. I zamiast martwić się, czy nie trawi nas jakaś bardzo groźna choroba, warto ustalić czy "sprawcą" zamieszania nie jest koenzym Q10, a właściwie jego niedobór.
Ozon znalazł zastosowanie na oddziałach szpitalnych i w klinikach. Stosowany jest w leczeniu licznych chorób: miażdżycy i zarostowego zapalenia kończyn dolnych, owrzodzenia kończyn dolnych w przebiegu cukrzycy, trudno gojących się ran, czyraczności, opryszczki, trądziku, półpaśca, wynikających z zaburzeń krążenia zmian troficznych nóg, zapalenia kości, stawów, szpiku, stwardnienia rozsianego oraz innych chorób układu nerwowego.
Stopa cukrzycowa to bardzo poważne powikłanie cukrzycy, które w ponad 50% przypadków kończy się amputacją, skazując chorego na inwalidztwo. Jest to nie tylko tragedia osobista chorego ale również poważny problem społeczny.