Aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2, także u osób z wysokimi genetycznymi predyspozycjami rozwoju tej choroby.
Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 co najmniej sześciokrotnie, niezależnie od genetycznych predyspozycji.
Niedobór tauryny - składnika wytwarzanego w organizmie i znajdującego się w wielu produktach - może być przyczyną starzenia się zwierząt, mówią uczeni z Columbia University.
Prosta zmiana składu pierwszego posiłku dnia może pomóc osobom z cukrzycą typu 2 lepiej kontrolować poziom cukru we krwi.
Diety bogate w cukier mają negatywny wpływ na zdrowie, niezależnie od tego, czy ktoś jest otyły, czy nie, mówią eksperci z MRC London Institute of Medical Sciences.
Medycy uważają, że trzeba jeszcze bardziej rozpowszechnić i wzmocnić zalecenia dotyczące aktywności fizycznej. Więcej ćwiczeń w tygodniu zmniejszy ryzyko pięciu powszechnych chorób.
Kiedy oceniono diety stosowane w 184 krajach, obliczono, że niewłaściwy sposób odżywiania się odpowiadał za ponad 14,1 miliona przypadków cukrzycy typu 2 w 2018 roku, co stanowiło ponad 70 proc. nowych diagnoz.
Osoby, które mają za sobą udar, są około dwa razy bardziej narażone na rozwój demencji.
Dieta zwana postem przerywanym, w ramach której je się wcześnie rano, może być kluczem do zmniejszenia ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.
Ludzie, którzy są narażeni na nawet umiarkowany poziom hałasu samolotów, rzadziej przesypiają zalecaną przez ekspertów liczbę godzin.
Pot to coś więcej niż oznaka dobrego treningu. Daje ważne informacje o naszym zdrowiu, dostarczając wskazówek na temat odwodnienia, zmęczenia, poziomu cukru we krwi, a nawet poważnych chorób, takich jak mukowiscydoza, cukrzyca i niewydolność serca. Teraz można analizować pot dzięki czujnikowi „sweatainer", który można drukować w 3D.
Chirurgia bariatryczna może odwrócić powikłania związane z cukrzycą, w tym zregenerować uszkodzone nerwy.
Nieco ponad wiek temu odkryto insulinę i od tego czasu poszerzyły się i udoskonaliły metody wykorzystania hormonu. Insulina jest niezbędnym lekiem w leczeniu cukrzycy typu 1, ale często także i typu 2.
Trzy lata temu międzynarodowe badanie wyłoniło 12 modyfikowalnych czynników zwiększających ryzyko demencji, w tym trzy wcześniej nieuwzględniane: nadmierne spożywanie alkoholu, urazy głowy i zanieczyszczenie powietrza.
Jeśli masz problemy ze snem, pomocny może być nowy wynalazek, czyli „smart" piżama - nocne ubranie wyposażone w czujniki z własnym zasilaniem, które zapewniają dyskretne i ciągłe monitorowanie bicia serca, oddychania i postawy podczas snu - wszystkich czynników, które odgrywają rolę w tym, jak dobrze się śpi. Ubrania mogą dostarczać ludziom przydatnych informacji, które pomogą poprawić sen.