Dobry sen oddziałuje nie tylko na nasz nastrój i poziom energii następnego dnia, ale także umożliwia ciału odpoczynek, dzięki któremu jest ono zdolne do walki z chorobami. Okazuje się, że dobry nocny odpoczynek pomaga zapobiegać cukrzycy w późniejszym życiu.
Jak pokazują wyniki międzynarodowego badania poświęconego postawom, oczekiwaniom i potrzebom związanym z leczeniem cukrzycy – Diabetes Attitudes, Wishes and Needs 2 (DAWN2), aż 23,9 procent osób cierpiących na cukrzycę w Polsce czuje się dyskryminowanych z powodu swojej choroby, a wsparcie ze strony ogółu społeczeństwa jest znikome.
Aktywność fizyczna przydaje korzyści osobom z cukrzycą nawet wtedy, gdy jest jedyną zmianą w stylu życia.
Cukrzyca typu 2. stała się już chorobą cywilizacyjną. Schorzenie to jest powiązane z trybem życia człowieka i jego nawykami żywieniowymi. Sprzyjają mu nadwaga, otyłość i brak ruchu. Natura dla przetrwania gatunku wymyśliła możliwość magazynowania energii, lecz zupełnie nie przewidziała cywilizowanego świata, w którym człowiek ma pokarmu pod dostatkiem i by, żyć nie musi się właściwie ruszać... W obliczu zagrożenia cukrzycą wystarczy proste badanie, które pozwoli uchronić się przed tą poważną chorobą.
Uczeni odkryli związek pomiędzy stłuszczeniem wątroby i wysokim ryzykiem chorób serca.
Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (American Medical Association, AMA) wpisało otyłość na oficjalną listę chorób. Obecnie co trzeci Amerykanin cierpi z powodu otyłości.
Nowe badania wykazały, że im więcej starsi mężczyźni spacerują, tym cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, a także cechują się wyższą jakością życia.
Europejska Agencji Leków (EMA) przeanalizowała działanie Diclofenacu i stwierdziła, że lek stwarza podobne zagrożenia jak selektywne inhibitory COX-2, zwłaszcza gdy jest stosowany w dużych dawkach (150 mg) lub gdy jest zażywany długoterminowo.
Niski poziom cukru we krwi u osób starszych z cukrzycą typu 2 może zwiększać ryzyko demencji, sugerują nowe badania.
Odbycie krótkiego spaceru po posiłku może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 u osób starszych. Dzieje się tak dlatego, że przechadzka pomaga w redukcji ryzykownych skoków poziomu cukru we krwi, które występują po napełnieniu żołądka żywnością.
Problemy zdrowotne dotyczą wszystkich, także sławnych i bogatych. Przykładem może być cukrzyca - zmaga się z nią wielu celebrytów.
Niektórzy uważają się za nocnych marków i chętnie posiedzą dłużej z książką czy przed komputerem. Nie warto jednak pozbawiać snu spędzając pół nocy nawet nad nie cierpiącą zwłoki pracą. Pozbawianie się snu może skutkować objawami depresji, drażliwością i wieloma innymi dolegliwościami.
Suplementy z tłuszczem z ryb mogą pomóc uchronić sie przed cukrzyca typu 2.
Naukowcy uważają, że grywanie w piłkę nożną jest skuteczne w leczeniu mężczyzn z cukrzycą typu 2.
Powszechnie rekomendowana dieta śródziemnomorska jest ceniona ze względu na właściwości chroniące przed rozwojem chorób serca. Nie tylko ten sposób odżywiania się jednak powinien być polecany jako zdrowy. Przypomnieli o sobie Skandynawowie. Twierdzą, że dieta nordycka również daje znaczące prozdrowotne efekty - m. in. pomaga obniżyć poziom cholesterolu.