Spożycie błonnika jest związane ze zmniejszeniem przedwczesnej śmiertelności z różnych powodów (chorób układu krążenia, chorób zakaźnych układu oddechowego, raka, itp.). Innymi słowy, dostarczanie sobie błonnika to gwarancja długowieczności.
Jeśli chcesz znacznie stracić na wadze, zastosuj dietę niskowęglowodanową, a nie dietę o niskiej zawartości tłuszczu. Ta pierwsza jest skuteczniejsza w osiągnieciu celu, wynika z badań finansowanych przez National Institutes of Health.
Regularne jedzenie pistacji może pomóc uchronić się przed cukrzycą. Dotyczy to także osób, u których proces rozwoju tej choroby jest w toku.
Choroby sercowo-naczyniowe to jedne z najpowszechniej występujących problemów zdrowotnych osób dojrzałych i starszych. Mogą prowadzić do uszkodzenia serca i mózgu skutkując np. zawałem oraz udarami. Jeśli chcesz się przed tym uchronić poznaj czynniki ryzyka.
Praca zmianowa wiąże się z różnymi niedogodnościami. Osoby, które ją wykonują, nie są w stanie np. wypracować sobie odpowiednich pór snu. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że ludzie, którzy muszą stawiać się w pracy o niestandardowych godzinach, są bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 w porównaniu do pozostałych pracowników
Powszechnie stosowane na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i ochronę przed zawałami oraz udarami statyny były niedawno opisane jako poważenie zagrażające zdrowiu. Okazało się, że leki te wcale nie powodują takich skutków, ale odium zostaje wprowadzając konfuzję w środowisku medycznym.
Alkohol jest w naszej kulturze dość powszechny. Czymś mocniejszym świętujemy niemal każde ważne wydarzenie, zarówno wesołe, jak i smutne. Napoje wyskokowe serwowane są zarówno na weselach, jak i stypach. Poza tym wielu ludzi niemal codziennie wieczorem raczy się piwem lub kieliszkiem wina, a nawet czymś „mocniejszym". Jak to nas wpływa? Alkohol ma zarówno dobre, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Zobacz, jakie.
Wraz z wiekiem ludzie często doznają trudności z zasypianiem, utrzymaniem ciągłości snu i zwykle budzą się zbyt wcześnie rano. Teraz zbadano, dlaczego tak się dzieje.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Jak wynika z kanadyjskich badań, regularne spożywanie orzechów drzewnych może chronić przed zespołem metabolicznym i cukrzycą typu 2.
Regularne przyjmowanie probiotyków, takich jak te zawarte w niektórych jogurtach lub suplementach, może pomóc złagodzić podwyższone ciśnienie krwi.
Osoby z cukrzycą typu 2, które spożywają dużo soli w diecie, mogą być narażone na znacznie większe ryzyko wystąpienia chorób serca.
Powszechnie stosowany przy cukrzycy lek może zapobiec rakowi piersi.
Jose Aguinelo dos Santos, mężczyzna mieszkający w domu spokojnej starości w Bauru w Brazyli, być może ma aż 126 lat!
Poświęcenie już jednej godziny tygodniowo na ćwiczenia może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera o prawie połowę, pisze Daily Telegraph.