Ćwicz, żeby zachować młodość. Siedzący styl życia sprawia, że szybciej skracają się telomery, struktury, które mają wpływ na proces starzenia się.
Wypicie drinka wieczorem to dla wielu sposób na odprężenie. Nie każdy jednak może cieszyć się takim czasem na relaks, np. ze względu na choroby, z jakimi się zmaga. Przykładowo, jak mają się sprawy z diabetykami - czy obecność cukrzycy wyklucza wszelki alkohol?
Słodziki miały być zdrowszym zamiennikiem wszechobecnego dzisiaj cukru. Okazuje się jednak, że ich stosowanie to działanie według przysłowia „zamienił stryjek sierkierkę na kijek" - mogą sprzyjać rozwojowi cukrzycy.
Kawa może przedłużyć życie, mówią brytyjscy i amerykańscy badacze. Już trzy filiżanki tego napoju dziennie dają duże korzyści dla zdrowia.
Jeśli niedosypiasz, może zmienić się u ciebie metabolizm. Osoby, które nie mają okazji się dobrze wysypiać, częściej walczą z nadwagą lub otyłością.
Warto w sposób umiarkowany raczyć się piwem lub winem, dzięki temu można zmniejszyć ryzyko cukrzycy, mówią duńscy uczeni.
Społeczeństwa świata zachodniego starzeją się, a to oznacza coraz wyższe wskaźniki demencji. Im więcej bowiem mamy za sobą wiosen, tym większe cechuje nas prawdopodobieństwo otępienia.
Zyskiwanie na wadze wraz z upływem czasu jest powszechne, ale poważnie zagraża zdrowiu. Przyzywyczailiśmy się, że określony wiek sprzyja zwolnieniu metabolizmu i spokojnie patrzymy, jak wskazówka wagi coraz bardziej wygina się ku prawej stronie. Tymczasem nadwaga i otyłość realnie grozi naszemu zdrowiu i nie warto bezczynnie przyglądać się tyciu.
Coraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, a bezsenność stała się powszechnym problemem. Tymczasem jej skutki nie polegają jedynie na kłopotach z normalnym funkcjonowaniem kolejnego dnia, ale mogą oznaczać poważne problemy zdrowotne.
Cukrzyca – to słowo wśród wielu osób wywołuje strach. Nawet sami diabetycy odczuwają obawy, że insulinoterapia łączy się z trudnościami i pogorszeniem jakości życia. Brak leczenia może natomiast skutkować poważnymi problemami z sercem, wzrokiem, nerkami, a także może prowadzić do udaru mózgu. Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie cukrzycy?
Sprawdzeni przyjaciele to nieoceniony skarb w każdym wieku. Okazuje się jednak, że w seniorskich latach mają szczególny wpływ na jakość życia.
Z nowych badań wynika, że w 2015 roku z powodu otyłości zmarło o 30 proc. więcej ludzi niż w roku 1990. Problem nadmiernej wagi jest coraz powszechniejszy.
Według danych WHO w 1980 roku na cukrzycę chorowało 108 mln ludzi na całym świecie, a już w 2014 roku ta liczba znacznie się zwiększyła – szacowano ją nawet na 422 mln! Co jest główną przyczyną zapadania na cukrzycę typu II, czyli najczęstszą odmianę tej choroby? Niezdrowy tryb życia i wynikająca z niego otyłość! 27 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą.
Brokuły zawierają związek, który może służyć do kontrolowania poziomu glikemii.
Niemal co 10. dorosły Polak nigdy nie sprawdzał poziomu cukru we krwi – wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ścigamy się z cukrzycą”. Tymczasem, na cukrzycę cierpi już niemal 3 mln z nas, a według ekspertów liczba ta będzie wzrastać. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, a także uświadamiać czym grozi nieleczona lub niewłaściwie leczona cukrzyca organizatorzy kampanii zamierzają kontynuować działania także w tym roku.