Grzybica to jedna z najczęstszch chorób paznokci, ale nie każdy problem z paznokciami jest spowodowany przez grzyby, pewne inne zaburzenia dają podobne objawy, np. łuszczyca. Trzeba skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę - stosowanie środków na grzybicę, podczas gdy w istocie obecna jest inna choroba, może pogorszyć objawy.
Jeśli chcesz się cieszyć zdrowym i ładnym uśmiechem, musisz odpowiednio zadbać o zęby. I nie chodzi tu jedynie o estetykę, zdrowie jamy ustnej ma bowiem związek z ogólnym stanem zdrowia. Niektóre choroby układu krążenia czy cukrzyca zwiększają ryzyko chorób jamy ustnej i odwrotnie - problemy z zębami czy dziąsłami przekładają się na prawdopodobieństwo wystąpienia innych chorób.
Nowe badania wykazały, że osoby samotne cechują się wyższym ryzykiem cukrzycy typu 2 niż ludzie o bogatszym życiu towarzyskim. Uzyskane wyniki nie oznaczają jednak, że bogate życie towarzyskie chroni przed cukrzycą.
Apetyczne smażone karpie, pachnąca kapusta, bajecznie słodkie makowce – Boże Narodzenie to ogromne wyzwanie dla osób cierpiących na cukrzycę. Jak przetrwać święta bez uszczerbku na zdrowiu?
Bariatria jest dziedziną medycyny, która rozwija się bardzo dynamicznie. Operacyjne leczenie otyłości jest wskazane nie tylko tylko ze względu na walkę z nadmiernymi kilogramami, ale również wtedy, kiedy występuje groźne powikłanie otyłości, jakim jest cukrzyca. Podczas jej leczenia bardzo ważne jest zmniejszenie masy cała, co może zapewnić zabieg chirurgiczny, jednak bez wysiłku ze strony pacjenta nie przyniesie on oczekiwanych efektów.
Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z radością, odpoczynkiem i rodzinną atmosferą, ale z badań wynika, że okres przedświąteczny ma związek ze wzrostem częstości zawałów serca i zgonów wywołanych problemami sercowymi. Wszystko to najprawdopodobniej ma miejsce w wyniku stresu, nadmiaru alkoholu i niezdrowej diety. Sprawdź, jak ograniczyć rozdrażnienie i stres przed Świętami.
Regularnie wypijane niewielkie ilości alkohol, np. jednego piwa czy lampki wina, może zmniejszyć zagrożenie cukrzycą. Co istotne, prewencyjnego charakteru nie ma picie mocniejszych alkoholi.
Dla twojego zdrowia i sylwetki znaczenie ma nie tylko to, co sobie serwujesz, ale jak szybko spożywasz posiłek. Jeśli robisz to zbyt szybkim tempie, nie tylko niszczysz wysiłki odchudzania, ale i zagrażasz zdrowiu swojego serca.
W Polsce liczba osób cierpiących z jej powodu sięga już 2,6 miliona. Uznaje się, iż co szósty chorujący nie wie o swoim schorzeniu. Ci świadomi choroby lub jej zagrożenia niespiesznie udają się na badania - ponad połowa chorych trafia do specjalistów w chwili gdy pojawiają się nie objawy, a powikłania. Cukrzyca, bo o niej mowa, w pełni zasłużyła na miano choroby cywilizacyjnej, jednak tytuł ten może odebrać jej współczesna medycyna oraz coraz większa samoświadomość pacjentów.
Cukrzyca staje się coraz powszechniejszą chorobą. Jej rozwojowi sprzyja współczesny styl życia - niewłaściwa dieta i brak aktywnosci fizycznej. Wielu pacjentów przez całe lata nie zdaje sobie sprawy z obecności choroby, bo jej objawy mogą wskazywać na bardzo różne dolegliwosci. Tymczasem niezdiagnozowana cukrzyca powoli wyniszcza organizm prowadząc do bardzo pwoażnych konsekwencji dla zdrowia. Obserwuj swój organizm, tych pięć objawów powinno być alarmujących.
Ponad jeden na 20 nowotworów na całym świecie jest wywoływany obecnością cukrzycy i wysokim wskaźnikiem masy ciała (BMI).
Jeśli chcesz liczyć na długie lata na emeryturze, nie może ona polegać na siedzeniu w domowych pieleszach. Musisz często wychodzić z mieszkania, by cieszyć się dłuższą sprawnością i dobrym zdrowiem.
Nawet jeśli dość często sięgasz po kawę, tj. wypijasz cztery do pięciu jej filiżanek dziennie, nie musisz martwić się o zdrowie: wręcz przeciwnie - dzięki temu możesz poprawić stan swojego serca.
Pobłażliwość babć i dziadków może być szkodliwa dla zdrowia wnuków. Brytyjscy badacze uważają, że zmniejszanie wymagań co do obowiązkowości dzieci, umożliwianie im wielogodzinnego oglądania telewizji i inne ustępstwa, w dłuższej perpektywie zagrażają zdrowiu wnuków.
Aż 12 lat krócej mogą żyć chorzy na cukrzycę, u których doszło już do powikłań sercowo-naczyniowych – alarmują eksperci. Na świecie co 6 sekund z powodu powikłań tej choroby umiera 1 osoba. Na cukrzycę typu 2 zapadają coraz młodsze osoby. Przyczyniają się do tego niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. W Polsce na cukrzycę cierpi blisko 3 miliony osób, a ponad 5 milionów ma stan przedcukrzycowy.