Osoby, które cierpią z powodu umiarkowanej lub ciężkiej łuszczycy, są narażone na wyższe ryzyko rozwoju przewlekłych chorób nerek.
Picie kawy może zmniejszyć aż o 40 proc. ryzyko raka wątrobowokomórkowego, najczęstszego rodzaju raka wątroby.
Szacuje się, że długość naszego życia będzie wzrastała w stałym tempie: zyskujemy średnio niż trzy miesiące każdego roku. Jakkolwiek jakość życia sędziwych lat ulega poprawie, walka z niektórymi chorobami ciągle jest daleka od wygranej.
Złamane z powodu osteoporozy kości często są przyczyną bólu, niemobilności, obniżenia jakości życia, a także przedwczesnej śmierci.
Z okazji Światowego Dnia Otyłości obchodzonego 24 października eksperci programu „Wiem, co wybieram” przypominają, że Polacy w dalszym ciągu niewiele wiedzą na temat zalet płynących ze spożycia tłuszczów omega-3 i omega-6. Nadal spożywamy znacznie więcej „złych” tłuszczów. Jak spożywać mniej nasyconych tłuszczów i zwiększyć spożycie tych przyjaznych dla organizmu?
Otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna - sprzyja nie tylko chorobom serca, ale i rozwojowi raka.
Zażywanie suplementów multiwitaminowych może pomóc starszym kobietom z rakiem piersi, wynika z badań.
Joga może zapobiec chorobom serca i cukrzycy.
Tom Hanks wyjawił, że choruje na cukrzycę typu 2, a z podwyższonym poziomem cukru we krwi zmaga się od ponad 20 lat.
Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii zdobyło trzech naukowców, którzy odkryli, jak hormony, enzymy i inne kluczowe substancje są transportowane w komórkach.
Duże śniadanie, które zawiera białko i tłuszcze, może pomóc ludziom z cukrzycą typu 2 w lepszej kontroli zarówno głodu, jak i poziomu cukru we krwi.
Nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja, to niekontrolowane oddawanie moczu wywołujące dyskomfort i znacznie obniżające jakość życia. Nasilenie choroby waha od okazjonalnego wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania do odczuwania tak nagłej i silnej potrzeby oddawania moczu, że trudno jest dotrzeć do toalety na czas. Z nietrzymaniem moczu częściej zmagają się kobiety niż mężczyźni, a ryzyko rozwoju problemu wzrasta wraz z wiekiem. Szacuje się, że choroba dotyczy nawet 45 proc. pań po 45 roku życia.
Aktywność fizyczna jest szeroko rekomendowana, bo jej skuteczność w dbaniu o zdrowie została dobrze zbadana i dokumentowana. W walce z niektórymi powszechnymi chorobami trening okazuje się być nawet tak skuteczny, jak leki.
Nieco ponad wiek temu ludzie żyli krócej przez choroby zakaźne. Dziś mniej nam one zagrażają, jednak zwiększa się prawdopodobieństwo zgonu w wyniku przewlekłych chorób degeneracyjnych.
Badania wykazują, że regularne jedzenie orzechów przynosi korzyści w zakresie czynności nerek i układu krążenia.