Trwają badania nad efektywnością sztucznej trzustki, której wszczepienie się do organizmu może być bardzo pomocne w leczeniu cukrzycy.
Pojawienie się zespołu stopy cukrzycowej to m.in. konsekwencja niedostatecznej kontroli nad cukrzycą. Tymczasem jak wynika z badania „Zdrowa ONA” przeprowadzonego na zlecenie Gedeon Richter, 35 procent cierpiących na cukrzycę jest zdania, że w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej wystarczy przyjmować jedynie odpowiednie leki wyrównujące poziom cukru we krwi. Tymczasem prócz stosowania leków, kontroli poziomu cukru, należy wprowadzić leczenie miejscowe chorej stopy, która narażona jest na przewlekłe rany.
Dieta zawierająca substancje znajdujące się w czekoladzie, winie, herbacie i jagodach może pomóc chronić przed cukrzycą i innymi chorobami.
Google przedstawił projekt inteligentnych soczewek wyposażonych w mikroprocesory, dzięki któremu chorzy na cukrzycę będą mogli kontrolować poziom cukru.
Zbyt niski poziom cukru we krwi jest niebezpieczny dla zdrowia. Jeśli ma miejsce w ciągu dnia, łatwiej zareagować, warto jednak umieć także rozpoznawać symptomy, które informują o nocnej hipoglikemii.
Dieta śródziemnomorska jest powszechnie rekomendowana jako jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania się. Wykazano już m. in., że chroni przed chorobami serca i oddala objawy demencji. To nie wszystko, okazuje się, że może także pomoc zapobiec cukrzycy.
Dobra jakość snu jest nie tylko kluczowa dla dobrego nastroju i poziomu energii, umożliwia odpoczynek i pomaga walczyć z chorobami. Okazuje się, że ilość i jakość snu może stanowić czynnik oszacowania ryzyka cukrzycy w późniejszych latach.
Sylwester nieodłącznie wiąże się ze wznoszeniem toastów. W efekcie dość łatwo stracić rachubę zaserwowanych drinków i rano cierpieć z powodu kaca. Oto kilka ważnych informacji na temat tego, jak raczyć się napojami wyskokowymi, by kolejnego dnia nie doświadczać z ich powodu bólu głowy.
Mniej niż połowa pacjentów, którzy tracą wzrok w wyniku rozwoju cukrzycy, została poinformowana przez lekarza o tym, że choroba ta może spowodować uszkodzenie wzroku.
Badania wskazują, że otyłość zwiększa ryzyko chorób nerek.
Czy istnieją liczby ważne dla naszego zdrowia? Oczywiście. To wyniki badań okresowych: ciśnienia, cholesterolu, cukru, morfologii i OB. Zbliżający się Nowy Rok sprzyja postanowieniom, zatem warto zadbać o swoje zdrowie i poznać najważniejsze dla siebie liczby, a tym samym sprawdzić w jakiej kondycji jest nasz organizm.
Umiarkowane ilości alkoholu spożywane w dojrzałym wieku mogą poprawiać pamięć. Korzystny efekt obserwuje się jednak tylko u tych osób, które nie doświadczają ryzyka choroby Alzheimera.
Nowe badania sugerują, że osoby z nieregularnym biciem serca mogą mieć zwiększone ryzyko depresji.
Wnioski z badań obejmujących tysiące kobiet po menopauzie sugerują, że pacjentki, u których rozwija się inwazyjny rak piersi, mogą zyskać znaczne korzyści prozdrowotne z przyjmowania suplementów zawierających zarówno witaminy, jak i minerały.
Cukrzyca może podnosić ryzyko najczęstszych postaci raka wątroby, wynika z nowego badania.