Korzystanie z komunikacji miejskiej, odwiedzanie miejsc kultu czy inne przemieszczanie się w obszarach o gęstym zaludnieniu wiąże się ze istotnie wyższym ryzykiem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa SARS-CoV-2, tymczasem praktykowanie ścisłego dystansowania się może działać ochronnie.
Być może działanie estrogenu sprawia, że to mężczyźni są bardziej niż kobiety narażeni na poważne objawy i słabsze wyniki Covid-19, niezależnie od wieku.
Badacze z Uniwersyteu Yangzhou w Chinach ostrzegają: kiedy korzystasz z publicznej łazienki, noś maskę. Spłukiwanie toalet może uwalniać chmurę aerozolu z wirusami, które potencjalnie można wdychać.
Covid-19 może zwiększać ryzyko zakrzepów u kobiet w ciąży lub zażywających estrogen, np. w związku hormonalną terapią zastępczą.
Istnieje związek między niższą wilgotnością i wzrostem przenoszenia wirusa przez ludzi, mówią australijscy badacze i przypominają, że noszenie masek pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa.
U dużej grupy ludzi zakażonych nowym koronawirusem nie pojawiają się zauważalne objawy. Dotyczyć to może nawet 40 proc. zainfekowanych. Nie oznacza jednak, że choroba jest u nich zupełnie nieszkodliwa.
Covid-19 może wywoływać szereg zaburzeń psychiatrycznych i neurologicznych, w tym udar mózgu, psychozę i zespół przypominający demencję.
Posiadanie wadliwego genu związanego z demencją podwaja ryzyko rozwoju ciężkiej formy COVID-19, wynika z nowych badań.
Siedmioro na dziesięcioro respondentów obawia się, że zły stan zdrowia ograniczy ich doświadczenia życiowe. Badanie dorosłych amerykańskich American Heart Association i sprawdza, jaką rolę odgrywa COVID-19 w prowadzeniu pełnego, swobodnego życia.
Chorzy na Covid-19 pacjenci z bardzo wysokim poziomem tzw. „hormonu stresu", tj. kortyzolu, częściej doświadczają nasilenia obajwów i śmierci,
Brytyjscy medycy ogłosili, że deksametazon, łatwo dostępny i relatywnie tani lek, może znacznie zmniejszyć śmiertelność pacjentów z Covid-19.
Bardzo duży jest odsetek osób zarażonych nowym koronawirusem, które nie wykazują żadnych objawów choroby - to nawet 45 proc., wynika z analizy przeprowadzonej przez Scripps Research.
W czase pandemiii nowego koronawirusa ludzie powinni być bardzo ostrożni podczas spłukiwania toalety, ostrzegają medycy.
Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców kierowanych przez profesora z Texas A&M University wykazało, że zakrywanie twarzy maską znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.
Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia, zapobieganie i leczenie chorób niezakaźnych zostało poważnie zakłócone od czasu rozpoczęcia pandemii COVID-19. Takie skutki są globalne, ale najbardziej uwidaczniają się w krajach o niskich dochodach.