Chcąc prowadzić zdrowy styl życia staramy się dobrze odżywiać, uprawiamy sport, dużo przebywamy na świeżym powietrzu, ale często zapominamy o odpowiednich warunkach do przebywania we własnym domu. Tymczasem, zdaniem lekarzy, nieodpowiednia temperatura w mieszkaniu może prowadzić do częstych infekcji dróg oddechowych oraz gardła, powodować podrażnienie śluzówek i skóry oraz obniżać koncentrację. W ramach kampanii „Każdy stopień ma znaczenie” eksperci radzą, jak odpowiednio regulować temperaturę w pomieszczeniach, aby nie wpływała negatywnie na nasze zdrowie.
Około 2,5 tys. zł wydaje w ciągu roku na ogrzewanie rodzina mieszkająca w bloku z wielkiej płyty, którego nie poddano termomodernizacji. Trudno, by na własną rękę ociepliła blok, ale istnieją inne sposoby na obniżenie rachunków i nie wymagają wcale wielkich nakładów.
Co roku chłodne jesienno-zimowe miesiące zmuszają nas do ogrzewania swoich mieszkań za pośrednictwem centralnego systemu grzewczego. Wysokie ceny związane z ogrzewaniem częstokroć dotkliwie obciążają jednak nasz domowy budżet, przysparzając przy tym wielu kłopotów. Problem ten dotyczy zarówno mieszkańców dużych, jak i małych spółdzielni mieszkaniowych. Jak się zatem bronić przed zbyt wysokimi rachunkami?
Zasłabnięcia, omdlenia i co gorsze odwodnienia organizmu to w ostatnim czasie najpowszechniejsze typy dolegliwości. Przyczyną są trwające od kilku dni upały. Według lekarzy, najlepszym sposobem na ich przetrwanie jest picie dużych ilości wody.
W trakcie chłodnych miesięcy, ogrzewanie mieszkania pochłania dużo energii, a to z kolei przekłada się na wysokość rachunków. Dlatego też warto poznać kilka prostych zasad związanych z eksploatacją ciepła w mieszkaniu. Eksperci kampanii Warszawskie Ciepło podpowiadają, jak efektywnie gospodarować ciepłem i ograniczyć jego straty.
Udar cieplny to stan spowodowany zbyt intensywnym, nadmiernym działaniem wysokiej temperatury na nasz organizm. Szczególnie narażoną grupę stanowią osoby w podeszłym wieku, osoby zmęczone, wyczerpane, a także te które są pod wpływem leków mogących zaburzyć proces termoregulacji. Należy pamiętać, że jednym z powikłań udaru może być śpiączka, zaś w niektórych przypadkach może on stanowić zagrożenie dla życia.